Jak dodać Facebook Like Box i przycisk Like do każdego wpisu na blogu opartym o wordpressa. WTYCZKA SPIDER FACEBOOK

jak dodać przycisk lubię to przy każdym poście na blogu

[spider_facebook id=”4″]

Jak dodać Facebook Like Box i przycisk Like do każdego wpisu na blogu opartym o wordpressa.

Pokażę Wam, jak dorzucić przycisk Facebook like oraz Facebook like box na dowolną podstronę Waszego bloga – strony opartej o WordPressa za pomocą

wtyczki Facebook Spider.

Tu od razu Wam powiem, żeby oszczędzić prawdopodobnych frustracji, które były moim udziałem.

Jeżeli korzystacie z przeglądarki FireFox i ma ona uruchomioną funkcję Facebook Container to te (zainstalowane przy pomocy tej wtyczki) przyciski typu Facebook Like będą dla Was niewidoczne.

W ten sposób FireFox chroni nas (po aferze Cambridge Analytica) przed Facebookiem. Bo dzięki Facebook Container funkcje, takie jak komentowanie, lajkowanie czy w ogóle logowanie się przez konto FB na „obcych” witrynach będą wyłączone.

Ale jeżeli zajrzycie na własną stronę z przeglądarki np Chrome, albo otworzycie ją na telefonie – to jak najbardziej pokażą się Wam stworzone za pomocą tej wtyczki przyciski.

W takim razie, czy ma sens instalować dodatkową wtyczkę, której efekt nie będzie widoczny w chyba najpopularniejszej przeglądarce, jaką jest FireFox. Wybrór należy do Was.

Tu oczywiście dodam, że taki sam efekt będzie w innej wtyczce obsługującej podobną funkcję, czyli pomost z Facebookiem. Jak np wtyczka Facebook Button by Best Web Soft.

A jednak…

Wtyczka Spider Facebook ma fajne opcje.

Podobają mi się w niej właśnie 2 takie rzeczy:

Po pierwsze w bardzo prosty sposób można dodać z jej pomocą nie tylko przycisk Facebook like.

Ale przede wszystkim to jest ciekawa opcja, dla osób które prowadzą kilka tematycznych fanpage i chciałyby informacje o nich udostępniać na powiązanych tematycznie stronach, czy wpisach z bloga, kiedy ten blog jest wielotematyczny.

I tu ta wtyczka pozwala na to, by w dowolnym miejscu danego wpisu, jednym kliknięciem wkleić informację o danym fanpage, czy po prostu pokazać danego fanpage, wklejając jego uprzednio przygotowany w tej wtyczce Like Box.

Który – i tu jednak zaznaczam – będzie widoczny tylko dla osób, które przeglądają daną stronę na telefonie, albo z Chroma. Bo FireFox prawdopodobnie to zablokuje.

I teraz jak to zrobić. Zapraszam na króciutki tutorial.

TUTORIAL: Jak dodać Facebook Like Box do każdej strony / podstrony / wpisu na blogu opartym o wordpressa.

Jak dodać Facebook Like Box do pasującej tematycznie strony.

Po pierwsze musisz zainstalować wtyczkę Facebook Spider, czyli przechodzisz do Wtyczki, Dodaj nową.

Po zainstalowaniu wtyczki, włącz ją klikając na Włącz.

Po zainstalowaniu i włączeniu tej wtyczki w panelu bocznym (po lewej stronie) pojawia Ci się opcja Spider Facebook.

Z rozwijanego menu wybierz opcję Manage Facebook.

I tutaj na razie jeszcze nie masz żadnego stworzonego przycisku (Twoja lista jest pusta).

Bo, żeby stworzyć pierwszy przycisk musisz najpierw na kliknąć Add a Facebook – Dodaj Facebook.

Teraz otworzy Ci się strona, na której masz do wyboru różne typy przycisków: Like, Follow, Like Box, Activity Feed, które za pomocą tej wtyczki możesz przygotować i udostępniać w dowolnym miejscu na swojej stronie.

Np Facebookowy like – pod, albo nad kolejnym wpisem na blogu. Tzw like box, czyli etykietkę – wizytówkę odsyłającą na Twojego fanpejdża.

Mam nadzieję, że coś dla siebie tu znajdziesz.

Możesz dodać tytuł danego przycisku.

Najbardziej zalecane jest wybrać tutaj opcję XFBML.

Teraz będziesz musiał dodać ID aplikacji, którą uprzednio powinieneś stworzyć na Facebook Developers Apps page.

Co – zawczasu uprzedzam – wcale nie jest takie trudne. Zresztą wtyczka udostępnia Ci instrukcję, która Cię przez ten proces krok po kroku poprowadzi.

Wystarczy, że klikniesz na stronę z instrukcją, jak stworzyć aplikację i będziesz ją realizował – znowu krok po kroku.

Czyli

Add a new app.

Następnie wypełniasz pola w formularzu Create a new app (czyli tutaj wybierasz opcję stwórz tą aplikację), uzupełniasz jej dane, nadajesz jej taką nazwę, żeby kojarzyć ją właśnie z tą aplikacją, z przyciskiem Facebook like.

Po drodze musisz potwierdzić, że nie jesteś robotem.

Teraz w ustawieniach Basic znajdziesz ID – identyfikator tej aplikacji, który jest wymagany przez wtyczkę Facebook Spider.

Teraz możesz wrócić na swojego wordpressa, do ustawień konfigurowanego przez Ciebie przycisku i wpisujesz – wklejasz ten identyfikator (ID) w odpowiednie pole.

Teraz jeszcze musisz ustalić, czy stworzony przez Ciebie przycisk z Facebookowym like ma pojawiać się na górze, czy na dole strony pod wpisem, czy może w obydwóch miejscach równocześnie, czy automatycznie ma zostać dodany do wszystkich wpisów….
Zaznaczasz to, odhaczając odpowiednie pola.


Kiedy już masz skonfigurowane te ustawienia, wracasz na górę strony i tam zapisujesz to wszystko – opcja SAVE.

Teraz to, co jest fajne w tej wtyczce:

można stworzyć tu kilka różnych przycisków przycisków, typu Like, Like Box, Like Boxy dla różnych fanpage pokazywane na różnych podstronach, w zależności od ich tematu….


Szczególnie jeżeli chodzi o Like Box, czyli jakby wizytówkę konkretnego fanpaga – tutaj możesz je udostępniać na wybranych stronach, w zależności powiązania danego fanpaga z poruszanym na niej tematem.

Jeżeli np. prowadzisz równolegle kilka fanpage tematycznych, a dany wpis jest powiązany typowo z jednym z nich.

Teraz po wejściu do edycji danego wpisu, w pasku narzędzi (po zainstalowaniu i uruchomieniu wtyczki Facebook Spider i skonfigurowaniu jednego, albo kilku przycisków odsyłających na Facebooka), pojawia się właśnie charakterystyczna ikonka z literą F.

Po naciśnięciu na nią masz do wyboru w rozwijanym menu: Select a Facebook np like box odsyłający do danego fanpaga, który możesz sobie wstawić w dowolnym miejscu danego wpisu.

I w tym momencie wystarczy, że wybierzesz któryś z uprzednio stworzonych przycisków Facebook Like Box i wstawisz go w dowolne miejsce w treści swojego wpisu.


Teraz jeżeli chciałbyś dodać dany przycisk tylko w specyficznym wpisie (tu oczywiście w ustawieniach przycisku nie przypisujesz go do wszystkich postów), np like box fanpaga, który chciełbyś, by pojawiał się tylko na wybranych, tematycznie powiązanych stronach czy postach (np ja chciałabym dodawać like box fanpaga WordPress dla początkujących tylko na stronach powiązanych z wordpressem).

Teraz prawdopodobnie nie widzisz go tutaj, jeżeli korzystasz z przeglądarki FireFox z opcją Facebook Container.

Natomiast jest on widoczny, jeżeli z telefonu, albo w Google Chromie.

[spider_facebook id=”4″]

A ja pozdrawiam serdecznie

Beata

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version