pomoc techniczna, tutoriale Blogger

Jak dodac listwę przyciskow Follow me

Blogujesz, więc na pewno zależy Ci na zwiększeniu liczby osob sledzących Twoj profil w rożnych mediach społecznosciowych: Facebook, Twitter, Google Plus, Pinterest. 

Słusznie, bo im więcej masz obseruwjących, tym większe prawdopodobienstwo, że ktos z nich kliknie na opublikowany przez Ciebie link i przeczyta Twoj artykuł. A to z kolei odbije się (pozytywnie) na statystykach Twojego bloga. Może jeszcze przełoży się na ilosc komentarzy czy polubien danego wpisu. Tymbardziej, że w miarę jak rosnie Twoj autorytet w mediach społecznosciowych (co można zmierzyc liczbą followersow), Google przywiązuje większą wagę do publikowanych tam przez Ciebie linkow.
 

Jak zdobyc nowych obserwatorow w mediach społecznosciowych?  
To oczywiscie kwestia taktu i taktyki. Na pewno wymaga 

 • czasu, 
 • wytrwałosci, 
 • systematycznego tworzenia dobrych (i tylko dobrych) tresci. Jeżeli czujesz, że dany wpis nie jest do konca dopracowany, nie publikuj go, poczekaj aż dojrzeje.
 • udzialania się w blogosferze i na forach,  
 • a nawet zwerbowania do grona obserwatorow rodziny i znajomych. Choc jest to trudniesze, niż mogło by się wydawac. A zresztą czy trzeba Ci, by wszechwiedząca  sąsiadka z 3-ego piętra wiedziała jeszcze więcej. Mam nadzieję, że wybaczycie mi tę osobistą aluzję.


Ale jednoczesnie ważne jest ułatwienie tego kroku potencjalnym zainteresowanym. I to własnie w tym celu warto dorzucic przycisk (a własciwie listę przycikow) Follow me (follow us) z mediow, w ktorych chcesz zaistniec. No i oczywiscie umiescic ją w widocznym miejscu na stronie.


Jak to zrobic? Oto krotki tutorial. 


 • Stworz konto na Add This czyli kliknij na Create Account.

 • Podaj Twoj adres e-mail i wymysl hasło i dla potwierdzenia powtorz je ponownie. Nastepnie kliknij na Register. 

 • Przejdziesz na kolejną planszę. Wybierz zakładkę Follow i kliknij na Get this.
 • Teraz musisz zdecydowac przyciski jakich mediow wstawisz na bloga. Ja wybrałam te podstawowe: Facebook, Twitter, Google Plus, Pinterest. 
 • Ale masz do wyboru inne np Linkedin, Instagram itp. Jeżeli to własnie one generują dużo ruchu na Twojej stronie (lub/i aktywnie się w nich udzielasz), to jak najbardziej powinienes wstawic odpowiedni przycisk. Teraz tylko musisz uzupełnic w pustym okienku adres prowadzący na Twoj profil w danym medium. O tym, jak to zrobic poniżej.

 • Dla przykładu: otworz Twoj profil na Twitterze. Spojrzyj na jego URL. Zaznaczyłam go na czerwono na poniższym przykładzie.  
 • W wymaganej rubryce  http://twitter.com/……….. musisz uzupełnic Twoj identyfikator z Twittera. W moim przypadku to było vademecumbloga (zaznaczyłam go niebieską ramką).
 • Podobnie z Facebookiem. W podanym już po częsci adresie  
 • http://facebook.com/…………. musisz tylko dodac Twoj identyfikator. Najprosciej znajdziesz go wchodząc na stronę Twojego fanpaga.
 
 • Kiedy skonczysz uzupełniac powyższych dane, pobiez otrzymany kod. W tym celu po prostu kliknij na Grab it
 •  Następnie zaloguj się do Bloggera. Wejdz w Układ, Dodaj gadget. Z listy dostępnych gadgetow wybierz HTML/Java Script. Wklej pobrany kod. Przeciągnij rubrykę z zapisanym kodem w odpowiednie miejsce na stronie. Zapisz rozmieszczenia. I sprawdz wchodząc na stronę lub włączając Podgląd, co z tego wyszło.

 • Teraz pozostaje Ci czekac, aż ktos polubi Cię w wybranych mediach społecznosciowych. Ale nie czekaj z założonymi rękoma. Tylko działaj: dyskretnie, ale systematycznie. Regularny wzrost jest kluczem do stworzenia poczytnego bloga. Czego Wam gorąco życzę. I ciepło pozdrawiam.
 • A poniżej jak listwa z przyciskami Follow me wygląda po wklejeniu na bloga.
   

Powiazane wpisy  

Jak dorzucic przyciski mediow spolecznosciowych na bloga?

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(3) Komentarze

 1. świetny post, zdecydowanie dla początkujących blogerów i blogerek!:)

 2. Dzień dobry, zrobiłam wszystko zgodnie z Twoją instrukcją, niestety gadżet jest niewidoczny. Czy możesz mi coś na to poradzić? Z góry dziękuję za pomoc.
  Mój blog to: iw-motywacja.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *