Instagram, VADEMECUM BLOGERA

Jak dodać kilka zdjęć w ramach jednej instastory? Tutorial.

Jak dodać kilka zdjęć w ramach jednego instastory? Tutorial.

Jak umieścić kilka różnych zdjęć w ramach jednego instastory? Tutorial.

A skoro bawimy się dalej instastory, dzisiaj mam taki sympatyczny tutorial na temat tego, jak umieścić kilka zdjęć w ramach jednego instastory (w ramach jednego kadru) i to najlepiej na jakimś fajnym tle.

Zobacz: INSTASTORY: Jak uzyskać efekt zdjęcia wyłaniającego się spod tła?

Tutaj kreatywnym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z Pinteresta i pobranie stąd np klimatycznego tła. Oczywiście takie tło możemy przygotować również samodzielnie w Canvie.

Niemniej takie tło można pobrać z Pinterestu w bardzo prosty sposób. W tym celu wchodzimy na Pinterest (na telefonie). Tutaj wyszukujemy odpowiednie tło, najlepiej takie, w które fajnie nam sie wpasują zdjecia, które chcemy na nim umieścić. Czy może takie, ktore fajnie kojarzy się z kolorami naszej marki. Celem wyszukania takiego tła wpisujemy tu słowo kluczowe background.

Kiedy upatrzymy sobie tło, spełniające te wszystkie kryteria, wchodzimy w nie i tutaj po kliknięciu w 3 kropeczki na dole, wybieramy opcję – Download, czyli Zapisz. W ten sposób dana grafika zapisuje się nam na rolce aparatu.

Jak dodać kilka zdjęć w ramach jednego instastory? Tutorial.

Oczywiście takie tło możemy równie dobrze przygotować samodzielnie np. w Canvie, czy nawet bez uciekania się do pomocy zewnętrznych narzędzi wygenerować sobie je na Instagramie (tutaj będzie to bardziej jednolite kolorystycznie tło).

Jak dodać kilka zdjęć w ramach jednego instastory? Tutorial.

No ale powiedzmy, że mamy juz zapisane na rolce aparatu (czy to z Pinterestu, czy z Canvy, czy z innego źródła) tło, na którym chcemy umieścić razem kilka fotek.

W tym momencie wchodzimy na Instagrama, po to żeby stworzyć kolejne instastory i wybieramy z zasobów zdjeć (czyli z naszej rolki aparatu) świeżo pobrane tło z Pinteresta, na którym zmieścimy nasze zdjęcia.

No ale do czego wogóle może nam posłużyć to rozwiązanie?

Po pierwsze po to, żeby móc równocześnie w ramach jednego ekranu pokazać kilka zdjęć, czy to dla porównania ich – np jak na przestrzeni czasu urosła nasza roślinka, oby nie język teściowej. I wtedy w jednym miejscu zbieramy kilka zdjęć zrobionych na różnych etapach jej wzrostu, czy rozwoju, czy to aby pokazać np postęp własnych prac np rękodzielniczych, albo remontu w mieszkaniu, publikując bardzo obrazowe zestawienie  – przed i po.   

Po drugie, żeby w ten sposób uzyskać bardziej urozmaicone insta story.

Jak dodać kilka zdjęć w ramach jednego instastory? Tutorial.

Tylko że z poziomu insta story w momencie, kiedy wybierzemy sobie jedno zdjęcie (tutaj mamy już przecież wybrane tło), z poziomu samego Instagrama nie możemy już dorzucić czegoś innego. Ale możemy tę niedogodność, czy utrudnienie bardzo prosto obejść.

W tym celu musimy skopiować sobie wybrane zdjęcie do pamięci i po prostu wkleić je na wybranym tle w ramach insta story.

W tym celu wracamy do naszych zasobów zdjęć.

Tutaj wchodzimy w wybrane zdjęcie, tak jakbyśmy chcieli je zapisać, albo przesłać dalej (np mailem). Klikamy na ikonę zapisz i wybieramy opcję kopiuj Copy Photo.

W ten sposób kopiujemy dane zdjęcie, tzn zapisujemy je sobie w pamięci telefonu.

I wracamy do otwartej i edytowanej na Instagramie instastory. Najeżdżając na nią palcem, klikamy i wybieramy opcję PASTE, czyli po prostu wklej.

Wklejamy uprzednio skopiowane zdjęcie do instastory, teraz możemy je dowolnie przesuwać i ustawić w wybranym miejscu w kadrze.

Teraz możemy w identyczny sposób skopiować i wkleić do tej samej story kolejne zdjęcie.

Czyli w podobny sposób przechodzimy do zasobów naszych zdjęć, kopiujemy i wklejamy je do story.

Teraz ustawiamy je dowolnie względem tego pierwszego.

Jeżeli chcielibyśmy np wyciągnąć to pierwsze zdjęcie na wierzch, po prostu klikamy na nie i w ten sposób automatycznie zostanie ono wysłane do góry.

Teraz jeszcze możemy dodać sobie jakieś esy-floresy, czy animowanego GIF – a, żeby nasza story się po prostu dynamicznie ruszała.

I gotowe.
A ja pozdrawiam serdecznie
Beata

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(6) Komentarzy

  1. JAk zawsze doskonale przedstawiony i bardzo użyteczny tutorial

  2. Może się w końcu nauczę robić porządne story. Kocham Instagram, ale jedynie do zdjec, chyba powinnam sie rozwinąć. Dzięki za te informacje

  3. Bardzo dobry tutorial. Wiele osób nie ma pojęcia jak można zrobić niekonwencjonalne instastory, a patrząc na trendy więcej osób ogląda story niż fead samego IG.

  4. Wpis zdecydowanie dla mnie, bo insta stories i czarna magia to dla mnie wyrażenia pokrewne 🙂

  5. Natalia Walczak says:

    Świetny wpis ❤️
    Ale jak to ma się do Androidów , gdyż Pani ma Apple i jest taka opcja. W moim Samsungu 9 plus nigdzie nie mam takiej opcji albo zwyczajnie człowiek się nie zna 😉 Proszę o pomoc

  6. Próbuje zrobić to już chyba 10 raz i za nic zdjęcia nie mam jak skopiować. Po prostu nie mam w swojej galerii opcji kopiuj photo. Jak to obejść?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *