Ten wpis będzie bardzo krótki. Nie każdy wie, że pisząc tekst postu na Bloggerze mamy możliwość dodawania do niego “opisu na potrzeby wyszukiwania”. Najprawdopodobnie ta opcja nie pojawia się u Was automatycznie. Ale można ją sobie w bardzo prosty sposób włączyć. Jak?

Wrzucam tu króciutki tutorial. A przy okazji zwróćcie uwagę na ikonki, które macie nad każdym pisanym postem. Czy korzystacie z nich? Czy wiecie do czego służą? O tych ikonkach i o tym jak pomagają w  zoptymalizowaniu pisanych przez nas tekstów napiszę więcej w kolejnym artykule . 

A dodać je można bardzo prosto:

  • Logujemy się do Bloggera. Wchodzimy w Ustawienia, dalej w Ustawienia wyszukiwania

 

  • W Ustawieniach wyszukiwania odszukujemy Metatagi (u góry strony), Opis i zaznaczamy Tak. Zapisujemy zmiany i gotowe. Gdy wejdziecie do edycji wpisu, zobaczycie odpowiednią rubrykę.

Teraz zostaje nam pamiętać o regularnym wypełnianiu tej rubryki w każdym kolejnym poście. To tyle.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

9 komentarzy

  1. Bardzo przydatny post. Mam jednak pytanie: jak otwieram etykietę w nagłówku przechodzę na stronę z postami z danej kategorii, ale wówczas czcionka kategorii (etykiety) się zmienia (pomniejsza). W ustawieniach widziałam tylko zmianę koloru, ale czcionki już nie.. Wiesz może jak to zmienić aby czcionka została taka sama?

  2. Mam bardzo proste pytanie…. jak wypelnic ten opis na potrzeby wyszukiwania. czy odzielac kazde zdanie przecinkiem jak w tagach?? czy kropkami.. .czy tylko jedno zdanie wpisac?? moze ktos pomoc??

  3. Wielkie dzięki! 😉 Już się bałam, że nie dam rady włączyć tego opisu- a jednak, działa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version