Jak dodać białą ramkę do zdjęcia na Instagramie? Jak uzyskać bardziej spójny wizualnie profil na Instagramie.
Aplikacja WHITEGRAM.
Mam prostą aplikację, którą testowałam jako narzędzie do uczynienia bardziej spójnego wizualnie mojego profilu na Instagramie.
Ale ostatecznie poleciłabym ją bardziej jako aplikację, w której można edytować zdjęcia, która dysponuje czy oferuje swoim użytkownikom spory wybór filtrów.
Ale zacznijmy od tego:
Po pierwsze to był mój kolejny pomysł na uzyskanie bardziej jednolitego profilu na Instagramie, czyli dodanie białej ramki wokół każdego zdjęcia, która stanowiłaby coś w rodzaju buforu dla wzroku odbiorcy.
Tą technikę stosują niektórzy instagramerzy i generalnie dobrze się to prezentuje na instagramowych profilach.
Możecie zobaczyć to u Kasi Tusk, czy na profilu Make cooking easier.
Taki profil – wszystko w białych ramkach – wygląda schludniej.
Łatwiej o zachowanie pewnej przejrzystości i wrażenie porządku, niezależnie od ewentualnych dysonansów kolorystycznych pomiędzy kolejnymi fotkami.
Biała ramka sprawia, że zdjęcia mniej się między sobą gryzą i nawet jeżeli się gryzą np kolorystycznie zostaje to złagodzone optycznie przez obecność ramki – bufora.
Stosowałam tę strategię u siebie przez jakiś czas i rzeczywiście efektem był bardziej uporządkowany, bardziej przejrzysty profil na Instagramie.
Wiedząc, że tutaj w pewnym sensie Instagram jest niesprawiedliwy, bo odbiorca wchodząc na nasz profil ocenia go na podstawie siatki z kilku ostatnich kilkunastu zdjęć.
Dlatego zastosowanie w tym celu aplikacji typu Whitegram na pewno zadziała na plus.
Z kolei jako, że ostatecznie jednak zrezygnowałam z tej taktyki, bo uznałam, że ta biała ramka zajmuje sporą część kadru, przez co zdjęcie pokazujące się w streamie na malutkim już ekranie telefonu jest jeszcze obcięte, czy zmniejszone optycznie przez dodanie ramki, przez co staje się jeszcze mniej wyrazistym i mnie przemawia do odbiorcy – jest mniej intensywne, czy daje odbiorcy jakby mniej intensywne doświadczenie – wszędzie to user experience.
Co może z drugiej strony przekładać się na mniejsze zaangażowanie pod danym zdjęciem.
Czyli choć docelowo i całościowo instagramowy profil wygląda lepiej. Ale każde kolejne zdjęcie oglądane niezależnie w streamie wywołuje mniejsze emocje i jakby mniej skłania do pogrążenia się w nim i … chociażby polajkowania.
Z drugiej strony dorzucanie kolejnej ramki do kolejnego zdjęcia wymaga pewnej systematyczności i jakby troszeczkę pozbawia tej spontaniczności, która jest siłą Instagrama – siłą budowanej tu relacji.
To może być dobra strategia dla uczynienia instagrama bardziej spójnym wizualnie. Ale nie jest ona pozbawiona pewnych wad.
Choć jednocześnie jest to jest chyba jedna z łatwiejszych do wprowadzenia strategii ujednolicania wizualnego Instagrama.
Efekt końcowy wygląda tak – tutaj załączam zrzut z ekranu z okresu, kiedy testowałam tę metodę.
Z drugiej strony właśnie nie każdy docelowo będzie się dobrze z nią czuł.
Ale jeżeli Twoim celem jest ze uzyskanie spójnego wizualnie Instagrama to na pewno jest to jedna z łatwiejszych strategii do wdrożenia w życie.
Niemniej jeżeli nawet nie zamierzasz skorzystać z tej techniki dodawania białej ramki, ta aplikacja ma – niezależnie od tego elementu – kilka innych fajnych zastosowań, jak edycja zdjęć za pomocą filtrów.
Co pokazuję w tym filmie. Wcześniej tylko musimy wyłączyć automatyczny dodatek białej ramki. I próbować i szukać swojej drogi.
Pozdrawiam serdecznie
Beata



Dzięki za Twoje przemyślenia.
Ja totalnie działam spontanicznie, wklejam i nawet sie nie zastanawiam. Jedynie na profilu twórczym patrzę żeby zdjęcie było dobrej jakości. Po przeczytaniu upewnilam sie, że nie ma co tracić czasu na ramki.
U mnie pełen spontan…wstawiam fotki i raczej nie myślę nad spójnością, traktuje instagram jako dodatek do FB – większość znajomych, czy fanów mam na facebooku 🙂
Te ramki wyglądają dużo estetyczniej. Przydatny wpis!
Ciekawy pomysł z ramkami, zgadzam sie, ze przyjemniej wygląda profil, który ma pewna spójność graficzna. Pozdrawiam serdecznie!