jak zbudowac bloga

Jak dobrze pisać bloga? Pamiętaj o czytelniku.

JAK DOBRZE PISAC BLOGA
 
JAK DOBRZE PISAC BLOGA
Właściwie wokół każdej tematyki można rozwinąć ciekawego i poczytnego bloga. Cała sztuka w tym, by:
 
  • dobrze zdefiniować swoją niszę i trzymać się jej (nie za szeroka, bo robotom wyszukiwarek trudno będzie ją zaklasyfikować, a więc i zaindeksować),
  • pisać z pasją,
  • dostosować styl pisania do czytelnika (i trzymać się go),
  • regularnie publikować wartościowe treści,
  • zręcznie wykorzystywać narzędzia marketingowe (do promowania bloga świetnie nadają się media społecznościowe typu Facebook, Twitter, Pinterest, LinkedIn, Digg, StumbleUpon, Wykop, Grono, Nasza Klasa, fora dyskusyjne). W zależności od czasu, jakim dysponujecie wszystkie jednocześnie lub skoncentrujcie się na kilku wybranych.
 
jak dobrze pisac bloga
Inspiruj, wnoś radość, pobudzaj wyobraźnię
Daj czytelnikowi to, czego poszukuje.
 
Ale najważniejsze jest byś cały czas miał na uwadze to, że nikt (lub prawie nikt – nie mieszajmy w to kochanej rodzinki) nie będzie zaglądał na Twoją stronę tylko po to, by sprawić Ci przyjemność. Tylko raczej, by znalezć coś użytecznego dla samego siebie.
 
Bo oto co pisze Dale Carnegie w swoim wciąż aktualnym bestsellerze (po raz pierwszy wydanym w 1936 r w Stanch Zjednoczonych) pod tytułem “Jak zdobyć przyjaciół” A przecież budowanie popularności w blogosferze jest takim ciągłym zdobywaniem coraz to nowych przyjaciół:
 
Jedyną metodą, by wpłynąć na drugiego czlowiega (a więc i na jego wybory) jest zainteresować się tym, co lubi i czego poszukuje.
 
No i dać mu to.
 
Morał: jeżeli chcesz mieć poczytnego bloga, na pierwszym miejscu postaw potrzeby Twojego czytelnika. Tu możesz do woli czerpać z własnego doświadczenia, przeżytych rzeczy, zdobytej wiedzy, czy umiejętności itd, ale zawsze staraj się wycisnąć z nich coś użytecznego dla innych.
 
  • Inspiruj, motywuj, wnoś radość.
  • Zarażaj Twoją pasją.
  • Dziel się Twoją wiedzą i umiejętnościami.
  • Rozbawiaj (choćby i do łez) Twoimi gafami. A co tam. Niech się ludziska uczą choćby na cudzych błędach.
  • Rozweselaj złotymi myślami Twoich pociech. Dorzucę tu moją skromną cegiełkę:
Mój 6-cio letni syn do swojej jednorocznej siostrzyczki, która zawzięcie zaczepia go, licząc na wspólną zabawę:
 
Posłuchaj, życie to nie sama zabawa, są poważne sprawy jak szkoła i odrabianie lekcji.
 
Tematów jest wiele.  Każdy można obrócić w poczytny blog. Przykłady w kolejnym wpisie.
 

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *