motywacja

Jak być szczęśliwy i nie stracić motywacji do pisania bloga?

jak nie stracić motywacji
jak nie stracić motywacji

Podobno są dwie drogi do szczęścia: pierwsza posiadanie wystarczającej ilości pieniędzy, by móc kupić sobie wszystko, co sprawia radość. Druga to posiąście mądrości, która pozwoli cieszyć się tym, co mamy.

Która z tych dróg jest lepsza: każdy musi zadecydować samodzielnie. Jaki wybór, takie życie. Oby gdzieś po drodze znalezć swoje szczęście. A może wcale nie trzeba daleko szukać, bo nasze szczęście jest w nas samych i zależy od tego jak patrzymy na życie. Po raz kolejny pozbierałam inspirujące (mnie) cytaty. Może zainspirują i Was. Wkomponowałam je w kolejne wyzwanie u Moaa.

1. Pracuj ciężko, ale z satysfakcją. 

Tak na prawdę chyba tylko takie działania nas cieszą, kiedy solidnie napocimy się, zepniemy pośladki, uczciwie zapracujemy sobie na efekt końcowy.

Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthousiasm. Winston Churchil.

Sukces to umiejętność przechodzenia od porażki do porażki bez utraty zapału. Może to być dzierganie od prucia do prucia (dla włóczkomaniaczek), pisanie wciąż nowych wpisów na bloga przy stojących w miejscu statystykach.  Itp

Podobno największe okazje w naszym życiu nierzadko pojawiają się w przebraniu problemów. 

Może ten udzierg, który (póki co) utknął w martwym punkcie okaże się przełomem w dziewiarstwie. Może problem przez który o włos komputer nie wyleciał przez okno w koncu rozwiązany sprawi, że poczujemy w sobie żyłkę do informatyki. 
 
W problemach tkwią wyzwania. To one wyzwalają z nas siły, których istnienia może nawet nie podejrzewaliśmy.

Bo gdy udaje się nam przezwyciężyć dowolną trudność (ulepszyć coś na blogu, rozszyfrować skomplikowany wzór) to dostajemy skrzydeł. I zaczynamy wierzyć, że wszystko jest trudne zanim stanie się proste. 
 
The obstacle is the way. 
 
Po prostu czasami mimo przeciwności trzeba robić to, co możliwe, a niemożliwe zostawić Panu Bogu. Bo małe niepozorne kroki bywają potężne w skutkach. Np 5 komentarzy zostawianych codziennie na innych blogach. Policzcie tylko sobie w perspektywie roku ile  wartościowych kontaktów?

No cóż nie zawsze życie układa się nam po myśli, ale czasami ma to głębszy sens.
 
Sometimes you are not given what you want because something better is planned for you instead. 

Czasami nie dostajesz tego, co chcesz, bo zamiast tego jest przewidziane dla Ciebie coś jeszcze lepszego.

When hard winds hit young trees, it strengthens the roots for future growth. Michael Hyatt. Kiedy silne wiatry targają młodymi gałęziami drzew wzmacniają korzenie pod przyszły wzrost.

Focus on what you are best at and you will be unstoppable.

jak nie stracić motywacji

A czasami trzeba iść pod wiatr i robić swoje. Choć niekoniecznie w zgodzie z innym powiedzeniem. Dla człowieka, który dysponuje tylko młotkiem, wszystko co spotyka wygląda jak gwózdz.

A co? Życie nie jest aż tak poważne. Potraktujmy poważniej śmiech.

2. Śmiej się głośno i uśmiechaj do wszystkiego.

Pewien chory, któremu lekarze nie dawali dużych szans poprosił, by puszczano mu w pokoju szpitalnym dobre komedie. Przynajmiej jeszcze trochę pośmieje się i nacieszy życiem. Jego stan zaczął się poprawiać, wrócił do domu i kontynuował swoją terapię śmiechem aż wygrał z chorobą.

Bo śmiech ma cudowną moc. To wspaniałe ćwiczenie oddechowe, potrafi dotelnić i rozruszać ospałe mięśnie, ożywić pozytywną energią nasz umysł.

Uśmiech otwiera wiele drzwi i najbardziej zgorzkniałe serca. A umiejętność wyjścia z siebie i stanięcia obok, po to by się serdecznie z siebie samego pośmiać każdemu wyjdzie na zdrowie. No i przy okazji wniesie trochę dobrej energii na bloga.

jak nie stracić motywacji

3. Jedz smacznie, ale zdrowo. 

Truno być szczęśliwym, gdy podróżuje się przez życie zdezelowanym samochodem. A bez paliwa żadna maszyna daleko nie pojedzie. Z drugiej strony trudno tryskać energią, jeżeli będziemy żywić się pozbawioną życia przetwożoną żywnością. Dlatego zarzucam ostatnio Instagram fotkami z mojego śniadania według przepisu France Guillain. I dzięki temu poznałam pewnego fotografa z Kuwejtu, który też zawzięcie wrzuca na Instagrama fotki kulinarne. Ale  jakie to  kulinaria. Co kraj to obyczaj. Przejrzałam sobie jego instagramowy dorobek, a w nim same fast foody, hamburgery i inne pączusie. Chyba nie nadajemy na tych samych falach. Ha ha ha.

4. Patrz życzliwie na ludzi dookoła. 

Dale Carnegie kiedyś powiedział:

[Tweet “Osiągniesz więcej interesując się innymi niż próbując zainteresować ich sobą.”]

Tę myśl na prawdę warto wziąć sobie do serca pisząc bloga i zastanowić się jak przełożyć to na jeszcze skuteczniejsze blogowanie.

Uśmiech, życzliwość, taka szczera, spontaniczna potrafią otworzyć niejedne drzwi i niejedno serce.

Ludziom podobnie jak kwiatom należy przyjrzeć się z bliska. Nie możemy jednak zatrzymać naszych spojrzen na głupocie i słabości, pod którymi u większości z nas ukrywa się dobro. J Powell.

Warto pamiętać jeszcze o jednym: Nie patrz na nikogo z góry, chyba że właśnie pomagasz mu wstać.

5. Działaj, nie odwlekaj, realizuj marzenia

Ale zawsze w zgodzie ze swoim wewnętrznym ja. Mi marzy się jakaś mala kreatywna dzialalność.

Nie wiem, czy też wynieśliście z czasów szkolnych tę zatruwającą życie skłonność, by porównywać się z innymi. Tymczasem każdy jest unikalnym dziełem bożym. Kopie nie istnieją. Każdy ma swoją jednyną w swoim rodzaju drogę blogową i inną.

Happiness is found when you stop comparing yourself to other people. 

Dopiero kiedy przestaniesz porównywać się z innymi, znajdziesz szczęście i spełnienie.

Jak to mawiała Margaret Thatcher: Nie idź za tłumem.

Kominek też powtarza to blogerom.

No i po prostu idz na przod z podniesioną głową i może znajdź sobie jakieś hobby. Jak to fajnie napisala mi ostatnio  Maria Tamara z bloga o szyciu w komentarzu: “Codziennie cieszę się z tego, że mam pasję, pozytywnego świra na punkcie szycia i przerabiania”.

A ja pozdrawiam Was serdecznie

Beata

https://www.facebook.com/vademecumblogerahttps://twitter.com/HARDASKAhttps://plus.google.com/113589991481358500540/postshttp://www.pinterest.com/hardaska/

Enregistrer

Enregistrer

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(15) Komentarzy

 1. Super wyjaśniłaś to wszystko Beatko;) I tym wszystkim właśnie kieruję się w prowadzeniu swoich blogów. Chce być sobą, nie chcę być sztywna i sztuczna, bo chcę, żeby każdy mógł poznać mnie właśnie taką, jaka jestem naprawdę;) Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko;)

 2. Kolejna dawka “złotych myśli”, która pozwala uwierzyć we własne możliwości 😀 Humor mi się poprawił 😀 Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

 3. Miło u Ciebie poczytać te złote, motywujące myśli. Daję do myślenia i kopa do działania. Pozdrawiam

 4. Poczucie humoru i pęd do pracy. Musimy być jak wańka-wstańka. Upadać i podnosić się za każdym razem.

 5. Garść pozytywnych i motywujących mysli na poniedziałkowy poranek 🙂 Dzięki! Pozdrawiam

 6. Mam nadzieję, ze komputer już naprawiony i wracasz tym postem do nas 🙂

 7. Maszyna się dźwignęła? 🙂 Liczę, że tak, bo cytaty, które wybierasz, są tak pozytywnie mobilizujące, ale też podnoszące wartość nas samych we własnych oczach, a to wbrew pozorom trudna sztuka. Dzięki Ci za to! Pozdrawiam serdecznie 🙂

 8. Super post,blogowanie jest super, daje dużo pozytywnych rzeczy.
  http://www.smallredcherry.blogspot.com

 9. Ja raczej nigdy nie porównywałam się z innymi, ale początkowo blogując przyznaję, próbowałam naśladować, ale było mi z tym źle. Czułam się z tym nieswojo i szybko zmieniłam taktykę….. piszę, fotografuję tak jak czuję i jest mi z tym dobrze :))

 10. I tu zgadzam się z Gosią. Nie porównuję się z innymi, piszę i fotografuję po swojemu i jest mi z tym dobrze 🙂 Chociaż ostatnio z powodu braku czasu trochę zaniedbuję bloga i to od razu odbija się na statystykach.

 11. Chyba jakimś magicznym sposobem wyczułaś, że taki wpis jest mi teraz potrzebny. Dziękuję Beatko.

 12. Dorzuciłabym też – rób przerwy, jeśli tego potrzebujesz. Czasami potrzebujemy oddechu, by na wszystko spojrzeć na nowo, bez spinania się.

 13. Świetny wpis, bardzo potrzebowałam przeczytać coś takiego. Zmotywowałaś mnie do działania. Dziękuję 🙂

 14. www.agatakwiatkowska.blogspot. says:

  Cenne dzięki 🙂

 15. Motywacja to jest to. Zwłaszcza, że zabieram się do pewnego ważnego momentu w życiu mojego bloga. A, że to ja twierdzę, że warto działać, to kończę odwiedziny tutaj i zabieram się do roboty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *