VADEMECUM BLOGERA

INSTAPORADY I INSTAWYZWANIE: #czwartkowefotki. Poznajmy się – 8 faktów o mnie:

instaporady insta wyzwanie

instaporady insta wyzwanie

Instagramowe Wyzwanie #czwartkowefotki

Organizuję czwartkowe kreatywne wyzwanie instagramowe z hasztagiem #czwartkowefotki
Dołącz do wyzwania #czwartkowefotki, opowiedz kilka słów o sobie i oznacz mnie w swojej notce @beataredzimska, żebym wiedziała, że przyłączyłeś się do zabawy i bym mogła do Ciebie wpaść.

Startujemy z pewną taką nieśmiałością, ale mam nadzieję, że zabawa się rozkręci i wróci z większym rozpędem w kolejny czwartek. Temat dzisiejszego wyzwania: Poznajmy się.

Zapraszam do zabawy

A dlaczego czwartek? Bo kiedy chodziłam do szkoły najbardziej lubiłam czwartek jako zapowiedź nadchodzącego weekendu.

 

Poznajmy się – 8 faktów o mnie:

1. Jestem osobą bardzo cierpliwą i zarazem bardzo impulsywną.

2. Mam męża Irańczyka i potrafię rozszyfrować alfabet arabski.

3. Z wykształcenia jestem mgr inżynier technologii i inżynierii chemicznej

4. Ale od prawie 20 lat pracuję w turystyce.

5. Moją pasją są języki i szydełko.

6. Po liceum zaczęłam się uczyć języka francuskiego, a kilka lat później wyjechałam do Francji, gdzie mieszkam do dziś.

7. Uczyłam się języka angielskiego, francuskiego, rosyjskiego, perskiego i włoskiego.

8. Moje ulubione kolory to niebieski i fiolet.

 

Kiedyś chciałam zaczarować Instagrama, żeby magicznie mi urósł.

Dzisiaj po prostu czerpię radość i inspiracje z otaczającej mnie tutaj kreatywności (ile fantastycznych pomysłów tu znajduję).

 

Instaporady: Jak przemienić statyczne zdjęcie w animację:

Aplikacja Lumyer

Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć w jakiej apce uzyskałam efekty: typu spadające płatki, czy kręcące główka zwierzątka – to uprzedzam pytanie i odpowiadam – to jest aplikacja @mylumyer – polecam – kiedyś uwielbiałam w tej apce taki wianek z kwiatów. Ale chyba po części już wyrosłam z takich bajerow i nie będę kupować abonamentu do tej apki – a tylko może czasami do niej zajrze pobierając kilka darmowych gadżetów jak dzisiaj.

Instaporada: Canva do edycji grafik na Instagrama:

Porada instagramowo – kreatywna: A ja mam dla Was taki kreatywny tip –

– po pierwsze Canva – jako program – kombajn na komputer i jako aplikacja do przygotowywania grafik. Dla osób, które samodzielnie, tj bez pomocy zewnętrznych specjalistów rozwijają swoją markę w sieci.
Sama przygotowuję w niej głównie piny. Jako blogerka kreatywna doceniam potencjał, jaki dostarcza nam twórcom internetowym Pinterest.

Ale Canvę fajnie można wykorzystać do przygotowania grafik, czy takich karuzel grafik na instagrama. I można można korzystać z Canvy zarówno na telefonie, jak i na komputerze. Choć może jest ona wygodniejsza w użyciu na komputerze. Niemniej zdałam sobie sprawę, że pobierając aplikację Canva na telefon mogę korzystać z Grafik, które kiedyś przygotowałam sobie w niej na komputerze.

I teraz jeżeli szukacie np. aplikacji do tworzenia kolaży, to w Canvie znajdziecie całkiem sporo sympatycznych szablonów.
Ale ja mam jeszcze dla was taki jeden tip – jeżeli zajrzycie W tym tygodniu na stronę Creative Market @creativemarket – to w ramach darmowych materiałów graficznych do pobrania w tym tygodniu – znajdziecie tam właśnie szablon i to nawet nie jeden, tylko pakiet 32 szablonów do grafik instagramowych do edycji w Canvie. I to za darmo. A żeby pokazać, jak można fajnie wykorzystać tę paczkę grafik – pobawiłam się kilkoma świeżo pobranymi schematami takich grafiki, żeby pokazać moją twórczość w formie kolażu.

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(3) Komentarze

  1. Tomek P. says:

    Po oznaczeniu na Instagramie domyślam się, że mieszkasz w Paryżu 😛

  2. TosiMama says:

    Nauką perskiego mnie zaskoczyłaś. Zostało Ci coś w głowie z tej nauki? Bo ja mam wrażenie, że języki, których uczyłam się krótko, szybko wyparowały mi z głowy.

  3. Powinnaś jeszcze dodać, że jesteś niespokojnym duchem i lubisz ciągle uczyć się czegoś nowego… Ja Cię tak postrzegam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *