Idąc cudzą drogą, nie osiągniesz swoich celów.

Takie proste i takie oczywiste. A jednak? W praktyce, jak często robimy coś, by wpasować się w czyjąś wizję nieswojego życia. Bo brak nam odwagi, wizji, czy po prostu motywacji, by bronić własnej drogi.

Jak często decydujemy się na nie swoją drogę, tylko dlatego że ta akurat zyskała ogólne uznanie społeczne.

Ja np. jestem inżynierem bez powołania, który w zasadzie nigdy nie przepracował ani dnia w wyuczonym Zawodzie. W sumie szkoda pięciu lat dość intensywnych studiów, a raczej pięciu lat młodości, które mogłam przecież przeżyć zupełnie inaczej. Ale każde doświadczenie na pewno czegoś uczy i może też pomaga w odkrywaniu swojej drogi. A przynajmniej eliminowaniu nie swoich dróg…

Rozpocznij tam, gdzie jesteś. Wykorzystaj to, co masz. Zrób to, co możesz.

Z tym bardzo fajnie komponuje się inna mądrość życiowa. Bo …

Ludzie z reguły przeceniają to, co mogą zrobić w ciągu jednego roku, a nie doceniają tego, co mogą zrobić na przestrzeni 10 lat.

Na początek – na start trzeba po prostu zacząć. No i nie zniechęcać się – przedwcześnie. Nawet jeżeli na efekty długo trzeba czekać. W pewnym momencie może pojawić się efekt kuli śnieżnej, skumulowany rezultat podjętych działań, kiedy następuje widoczne przyspieszenie. A czasami po prostu pozornie posuwamy się powoli, ale po czasie oglądając się za siebie stwierdzamy że porównaniu z tym gdzie byliśmy 10 lat wstecz…., jesteśmy dużo dalej.

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version