Kilka tygodni temu założyłam Grupę Wsparcia dla Blogerów, której celem miała być wzajemna promocja. Podpatrzyłam jak sprawnie działał ten model w innej grupie blogerskiej. Tyle że ta grupa skupiała osoby piszące o tej samej, dość wąskiej tematyce. Z drugiej strony wiele osób prosi o dołączenie do grupy. Stąd wnioskuję, że jest zapotrzebowanie na coś takiego.

Ale ten model ma swoje ograniczenia. Dlatego wraz z Waszą rosnącą liczbą postanowiłam zaadoptować go do zmieniającej się sytuacji.

Przypuszczam, że największy problem tkwi w tym, że trudno Wam skomentować wpis dotyczący tematyki, która zupełnie Was nie kręci. Bo zmuś tu faceta (a mamy już kilku, a nawet więcej rodzynków w grupie). Zmuś tu faceta do napisania czegoś o babskich fatałaszkach … Co biedaczyna z siebie wypoci?

Dlatego pierwsze «ulepszenie» (póki co w formie testu), chciałabym pogrupować pewne treści w bloki tematyczne. Jeżeli dotychczas 2 razy w tygodniu prosiłam Was o wrzucenie (w jednym miejscu) linku do Waszego dowolnego wpisu i odwiedzenie 5 -ciu innych osób (z czego wywiązywali się tylko najrzetelniejsi). Bo przypuszczam, że wielu osobom po prostu trudno było się zmusić, by przeczytać i skomentować wpisy na tematy, które zupełnie je nie interesują. Dlatego chciałabym w zamian zaproponować Wam pogrupowanie wpisów pod kątem poruszanej tematyki.

Bloki tematyczne.

Na początek przewidziałam 4 bloki tematyczne. Nie wiem, czy udało mi się objąć wszystkie poruszane przez Was tematy.

Dlatego zamiast jednego zbiorczego wątku będę wrzucać 4 wątki tematyczne.

1. Zdrowie, uroda, przyroda, sport i pokrewne

2. Babskie sprawy, ładne rzeczy, wnętrza, handmade, kuchnia, dzieci i pokrewne

3. Rozwój osobisty, motywacja, biznes, kariera, sukces, internet, marketing, kreatywność i pokrewne.

4. Kultura, lektura, kino, wystawy, sztuka, podróże, fotografia i pokrewne.

Wy zaś możecie dorzucić Wasz wpis do dowolnego wątku (najbardziej zbliżonego tematycznie). Osobiście nie widzę przeszkód, by jedna i ta sama osoba zadziałała tego samego dnia w 4 różnych wątkach tematycznych. Jeżeli obejmuje tyle różnych tematów i jeżeli jednocześnie będzie starała się nawiązywać kontakty (czytaj pisać komentarze) w każdej z 4 grup.

Zostaw komentarz u 3 osób.

To kolejne «ulepszenie». Skoro zostawienie 5-ciu komentarzy to dla niektórych zbyt wielki wysiłek, prosiłabym Was o odwiedzenie tylko 3 osób (tych, które wpisały się na listę przed Wami). Za to jeżeli 3 osoby za Wami, zajrzą do Was z wizytą i komentarzem, to proszę postarajcie się zrewanżować im tym samym. Wydaje mi się, że byłaby to najskuteczniejsza motywacja dla osób, które ociągają się z komentowaniem u innych. A przecież nie będziemy stać nad każdym i kontrolować. Bo nie o to tu chodzi.

Jednocześnie chciałabym wytłumaczyć się Wam dlaczego włączyłam moderację w grupie. Należę do kilku grup na Facebooku. Podglądam jak działają. Jak najbardziej zachęcałabym Was do wrzucania wartościowych, merytorycznych uwag, porad, tematów do dyskusji. Ale zauważyłam, że w grupach, w których każdy może wrzucić bezpośrednio link do swojego najnowego wpisu, nikt już na to nie reaguje. Jakby w grupie były same martwe dusze. A każdy uczestnik wrzuca swój link i idzie dalej. Tylko, że potem ten link i tak przechodzi bez echa. Nikt nie lajkuje, nikt nie komentuje, nikt nie zagląda.

Co o tym myślicie?

Jestem otwarta na wszystkie Wasze propozycje dotyczące tego, jak ulepszyć funkjonowanie grupy. Czego od niej oczekiwalibyście? Bo ta grupa jest dla Was. Z drugiej strony chętnie skorzystałabym z pomocy innych osób w prowadzeniu grupy. Jeżeli przyjmą się bloki tematyczne, zależało by mi na znalezieniu osób, które dany temat poprowadzą. Może w jego ramach zaproponują bardziej szczegółowe, zawężone wątki tematyczne.

Czekam na Wasze podpowiedzi, sugestie i jakiekolwiek uwagi.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

A przy okazji zapraszam Was serdecznie do GRUPY TUTAJ

A przy okazji przypominam o wczorajszym LINKOWYM PARTY na blogu

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

14 komentarzy

 1. Ja co prawda nie jestem członkiem grupy (zbieram się na odwagę), ale masz rację Beatko, takie rozdzielenie tematyki jest dobre, bo co tu dużo gadać, swój do swego ciągnie i chętniej wstąpi na blog o tematyce, która mu odpowiada 🙂

 2. Uważam, że całkiem sprawnie to obmyśliłaś. Dzięki uporządkowaniu tematycznemu uda się motywować bardziej wzajemnie, bo łatwiej jest pisać na tematy zbliżone i łatwiej pozostawić merytoryczny komentarz 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

 3. Ja na razie się bardziej przyglądam, bo nie mam czasu, ale mam nadzieję, że jak tylko sezon urlopowy się skończy wejdę w rytm i włączę się bardziej aktywnie. Sama grupa to świetny pomysł!

 4. Już pisałem na Facebooku, że ten pomysł bardzo mi się podoba, ale ponownie poruszę temat brakującej kategorii społecznej: ludzie, wydarzenia, problemy gospodarcze, światopogląd, polityka, historia, wolontariat etc. Na razie grupa jest bardzo kobieca i ciężko mi znaleźć coś, pod co mogę podpiąć większość swoich wpisów.

 5. Grupa super, ciepła i bardzo kontaktowa 🙂
  Pomysły i innowacje zapewne będą wciąż wprowadzane nowe, bo wszystko się zmienia i dąży do lepszego.
  Pozdrawiam i siedzę sobie dalej z Wami 🙂

 6. Podobają mi się te zmiany. Chociaż starałam się rzetelnie wywiązywać z pozostawiania komentarzy, to często było to trudne, bo kompletnie nie miałam pomysłu, co mam napisać pod konkretnym wpisem, którego temat w ogóle mnie nie interesował.

 7. Bardzo mi się ten pomysł podoba. Jak i cały Twój blog. Dzięki 🙂

  (orozmaitym.blogspot.com)

 8. Super pomysł ale niestety ta strona jest niedostępna. Ta strona nie istnieje……………. coś takiego mi się pojawia(:

 9. To bardzo dobry pomysł. Od dłuższego czasu jestem na grupie ale dziś nie mogłam wejść – brak dostępu. nie wiem dlaczego. wczoraj publikowałam link z pomyłką – nieświadomie. tzn. myśląc że jest środa wrzuciłam w stary wątek. Nie wchodzę często na stronę a moje życie jest dość zakręcona i pomyliłam dni tygodnia. Czy to mogło byc przyczyną. Jak wrócić ? 😉 pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version