Grupa Wzajemnej Promocji dla Blogerów na Facebooku- zmiany

grupa na facebooku

grupa na facebooku

Kilka tygodni temu założyłam Grupę Wsparcia dla Blogerów, której celem miała być wzajemna promocja. Podpatrzyłam jak sprawnie działał ten model w innej grupie blogerskiej. Tyle że ta grupa skupiała osoby piszące o tej samej, dość wąskiej tematyce. Z drugiej strony wiele osób prosi o dołączenie do grupy. Stąd wnioskuję, że jest zapotrzebowanie na coś takiego.

Ale ten model ma swoje ograniczenia. Dlatego wraz z Waszą rosnącą liczbą postanowiłam zaadoptować go do zmieniającej się sytuacji.

Przypuszczam, że największy problem tkwi w tym, że trudno Wam skomentować wpis dotyczący tematyki, która zupełnie Was nie kręci. Bo zmuś tu faceta (a mamy już kilku, a nawet więcej rodzynków w grupie). Zmuś tu faceta do napisania czegoś o babskich fatałaszkach … Co biedaczyna z siebie wypoci?

Dlatego pierwsze «ulepszenie» (póki co w formie testu), chciałabym pogrupować pewne treści w bloki tematyczne. Jeżeli dotychczas 2 razy w tygodniu prosiłam Was o wrzucenie (w jednym miejscu) linku do Waszego dowolnego wpisu i odwiedzenie 5 -ciu innych osób (z czego wywiązywali się tylko najrzetelniejsi). Bo przypuszczam, że wielu osobom po prostu trudno było się zmusić, by przeczytać i skomentować wpisy na tematy, które zupełnie je nie interesują. Dlatego chciałabym w zamian zaproponować Wam pogrupowanie wpisów pod kątem poruszanej tematyki.

Bloki tematyczne.

Na początek przewidziałam 4 bloki tematyczne. Nie wiem, czy udało mi się objąć wszystkie poruszane przez Was tematy.

Dlatego zamiast jednego zbiorczego wątku będę wrzucać 4 wątki tematyczne.

1. Zdrowie, uroda, przyroda, sport i pokrewne

2. Babskie sprawy, ładne rzeczy, wnętrza, handmade, kuchnia, dzieci i pokrewne

3. Rozwój osobisty, motywacja, biznes, kariera, sukces, internet, marketing, kreatywność i pokrewne.

4. Kultura, lektura, kino, wystawy, sztuka, podróże, fotografia i pokrewne.

Wy zaś możecie dorzucić Wasz wpis do dowolnego wątku (najbardziej zbliżonego tematycznie). Osobiście nie widzę przeszkód, by jedna i ta sama osoba zadziałała tego samego dnia w 4 różnych wątkach tematycznych. Jeżeli obejmuje tyle różnych tematów i jeżeli jednocześnie będzie starała się nawiązywać kontakty (czytaj pisać komentarze) w każdej z 4 grup.

Zostaw komentarz u 3 osób.

To kolejne «ulepszenie». Skoro zostawienie 5-ciu komentarzy to dla niektórych zbyt wielki wysiłek, prosiłabym Was o odwiedzenie tylko 3 osób (tych, które wpisały się na listę przed Wami). Za to jeżeli 3 osoby za Wami, zajrzą do Was z wizytą i komentarzem, to proszę postarajcie się zrewanżować im tym samym. Wydaje mi się, że byłaby to najskuteczniejsza motywacja dla osób, które ociągają się z komentowaniem u innych. A przecież nie będziemy stać nad każdym i kontrolować. Bo nie o to tu chodzi.

Jednocześnie chciałabym wytłumaczyć się Wam dlaczego włączyłam moderację w grupie. Należę do kilku grup na Facebooku. Podglądam jak działają. Jak najbardziej zachęcałabym Was do wrzucania wartościowych, merytorycznych uwag, porad, tematów do dyskusji. Ale zauważyłam, że w grupach, w których każdy może wrzucić bezpośrednio link do swojego najnowego wpisu, nikt już na to nie reaguje. Jakby w grupie były same martwe dusze. A każdy uczestnik wrzuca swój link i idzie dalej. Tylko, że potem ten link i tak przechodzi bez echa. Nikt nie lajkuje, nikt nie komentuje, nikt nie zagląda.

Co o tym myślicie?

Jestem otwarta na wszystkie Wasze propozycje dotyczące tego, jak ulepszyć funkjonowanie grupy. Czego od niej oczekiwalibyście? Bo ta grupa jest dla Was. Z drugiej strony chętnie skorzystałabym z pomocy innych osób w prowadzeniu grupy. Jeżeli przyjmą się bloki tematyczne, zależało by mi na znalezieniu osób, które dany temat poprowadzą. Może w jego ramach zaproponują bardziej szczegółowe, zawężone wątki tematyczne.

Czekam na Wasze podpowiedzi, sugestie i jakiekolwiek uwagi.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

A przy okazji zapraszam Was serdecznie do GRUPY TUTAJ

A przy okazji przypominam o wczorajszym LINKOWYM PARTY na blogu

 

Beata Redzimska Vademecum Blogera
Beata Redzimska

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

More from BEATA REDZIMSKA

Odpuść sobie i idź dalej.

Czasami trzeba umieć sobie odpuścić i … choćby dać za wygraną. Ostatnio...
Read More

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *