Dowcip mało poprawny politycznie i sprytna porada odnośnie Twittera.

Dawno, dawno temu, i to wcale nie za siedmioma górami, żył sobie król. Potężny i dobry. Jego królestwo rozwijało się prężnie. Poddanym żyło się dobrze. Król otoczył się sztabem wykwalifikowanych doradców, z których każdy był specjalistą w swojej dziedzinie. Król miał jedną słabość. Był po uszy zakochany w swojej młodej żonie. I nie miało by to większego znaczenia w tej historii, gdyby nie to, że …

Pewnego pięknego dnia król postanawia wybrać się na polowanie. A ponieważ chce wywrzeć jak najlepsze wrażenie na swojej młodej małżonce, odziewa się w odświętne szaty.

Na wszelki wypadek wzywa nadwornego meteorologa i pyta o pogodę na najbliższe popołudnie.

Nie będzie padać, odpowiada specjalista. Wymownie wspierając się na  fachowych instrumentach do mierzenia tego i owego.

Król nie namyślając się długo, rusza w drogę. Ale ledwie ujechał kilka kroków, spotyka prostego chłopa. Ten widząc króla ze świtą, w odświętnych strojach, pośpiesznie rzecze:

Panie, zawróć z drogi, bo idzie na deszcz.

Na niebie ani jednej chmurki. Fachowe instrumenty meteorologa nie pozostawiały cienia wątpliwości. Deszczu nie będzie. Król z politowaniem patrzy na chłopka roztropka i rusza dalej.

Znowu ledwo ujechał kilka kroków, a tu istne oberwanie chmury. Z polowania nici. Król wraca do pałacu przemoczony do suchej nitki. Wygląda nędznie, a młoda królowa patrzy na niego z politowaniem. Nie tego oczekiwał. W środku aż się w nim gotuje.

Od ręki odprawia feralnego specjalistę, niby meteorologa. Każe wezwać do siebie chłopa, który trafnie przewidział deszcz. Z marszu proponuje mu stanowisko zwolnionego specjalisty.

Panie, ja za grosz nie znam się na metereologii. Za to wiem, że kiedy mój osioł ma spuszczone uszy, to zbiera się na deszcz.

I tak król zatrudnił pospolitego osła na to fachowe i odpowiedzialne stanowisko. Odtąd, żeby tradycji stało się zadość, kolejni rządący będą brać sobie za doradców … osły.

No i teraz już wiecie, dlaczego cały czas psioczymy na polityków. Przez te osły, co im doradzają. A może raczej przez tego osła, co to trafnie potrafił przewidzieć deszcz.

A dlaczego w ogóle opowiadam Wam tę historię. Bo skoro trafiliście na mojego bloga, to pewnie szukacie tu porad odnośnie blogowania. A nawet nie wiecie jakiego osła wzieliście sobie w tym temacie za doradcę.

Ten osioł, czyli ja ostatnio stara się rozpracować Twitter.

Tak, jestem na Twitterze pseudonim HARDASKA. Palę tu głupa, i w sumie dobrze się bawię. Postanowiłam przejść na kolejny etap wtajemniczenia. Opanować Twitter Cards, czyli Karty Twittera. Brzmi tajemniczo? Nic nie kumałam, a to w sumie bardzo prosta sprawa.

Co to są Karty Twittera, czyli Twitter Cards?

Kiedy publikujecie na Twitterze link do Waszego wpisu, albo kiedy ktoś inny wrzuca tu link do Waszego wpisu na swoim profilu, dobrze by była pod niego podczepiona tzw Twitter Card. Tu chodzi przede wszystkim o lepsze wypozycjonowanie samego wpisu na Twitterze.

[sociallocker id=”14984″] [/sociallocker]

Twitter Cards – Jak to wygląda?

Jeżeli wrzucacie link do wpisu bez Twitter Cards i bez zdjęcia, to wygląda to tak.

Jeżeli macie dodane Twitter Cards na blogu, to po wrzuceniu linku do dowolnego wpisu na Twitterze pojawia się pod nim taki mały dodatek. Zobacz podsumowanie.

Po kliknięciu w niego otwiera się Twitter Card.

Mała rzecz, a cieszy.

Jak dodać Twitter Cards?

Jeżeli macie bloga w oparciu o wordpressa, to możecie tu skorzystać z kolejnej fajnej funkcji wtyczki SEO by YOAST. Instrukcja prosto z YOASTA tutaj. Wchodzimy w Yoasta, w Społecznoeści.

Dodajemy w zakładce Profile swoją nazwę użytkownika na Twitterze. Dalej przechodzimy do zakładki Twitter i tam odznaczamy (haczykiem) “Dodaj dane meta Karty Twitter” i wybieramy opcję “Podsumowanie z dużym zdjęciem”.

Teraz tylko musicie przejść etap walidacji (potwierdzenia) na Twitterze.  Walidacja na Twitterze TUTAJ. W tym celu po prostu wklejacie link do Waszego bloga. 


Teraz klikacie na Preview card.

Powinna wyskoczyć Wam informacja “Card loaded successfully”.

Jeżeli piszecie bloga na Bloggerze (szczęśliwie już tego nie robię), to musicie dodać odpowiedni kod. Fajnie wyjaśnia Razor Social w tym wpisie.

Statystyki na Twitterze.

No i jeżeli już jesteście i działacie na Twitterze, warto wiedzieć, że Twitter udostępnia nam swoje statystyki LINK TUTAJ. Na temat tego, jak postępuje tu Wasza działalność. Warto do nich zaglądać (zresztą jak do każdych statystyk) po to, by wiedzieć, które działania są najskuteczniejsze. Artykuł Kim Garst na ten temat.

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

5 komentarzy

  1. W Twittera niby chcemy się wkręcić, ale chyba jednak nie do końca, bo nas nie ciągnie. Niemniej jednak, spróbujemy ustawić tę opcję, może faktycznie coś się poprawi. Dzięki, Beatko!

  2. Kolejna przydatna porada Beatko :))) Z Twitterem jakoś tak za bardzo się nie lubimy, co prawda mam tam konto, ale rzadko tam bywam, bo jakoś przekonać się do niego na razie nie mogę, więc jego możliwości nie są mi w ogóle znane 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version