VADEMECUM BLOGERA

Dobre nawyki – jak w nich wytrzymać?

Życie nie zmienia się diametralnie od wielkich decyzji, tylko od nieznaczących małych działań, które podejmujemy co dnia.

https://vademecumblogera.pl/jak-wytrwac-w-postanowieniu/

 

Jak udało mi się: wyprowadzić, utrwalić i wytrwać w kilku ważnych dla mnie nawykach.

Znalazłam tutaj kilka, powracających za każdym razem elementów.

Po pierwsze żeby w czymś wytrwać, trzeba mieć ku temu dobry powód.

Po drugie: wymaga to przygotowania terenu. A jeszcze lepiej rozłożenia danego tematu na mniejsze etapy.

Tutaj dobra wiadomość dla tych, którzy tyle razy próbowali bezskutecznie np rzucać palenie i za każdym razem wracali do punktu wyjścia.

Te z pozoru nieudane podejścia do zmiany – niekoniecznie idą na marne. One przygotowują teren.

Podobnie, jak maratończyk przygotowuje swój organizm do tego kulminacyjnego dystansu – biegając na krótszych odcinkach. To taka rozgrzewka do zmiany, do której organizm jeszcze nie jest gotowy.

Po trzecie – żeby utrwalić dowolny nawyk trzeba wpisać go w codzienną rutynę. Wyznaczyć na niego w tej codziennej rutynie: czas i miejsce.

Bo….

Życie nie zmienia się diametralnie od wielkich decyzji, tylko od z pozoru nieznaczących kroków, które podejmujemy co dnia.

Tu nie ma jakiejś szczególnej tajemnicy: sekretem tego, by wytrwać w danym nawyku jest uparte powtarzanie go. Tak, aż stanie się drugą naturą.

Pułapką jest chcieć wyrobić w sobie jak najwięcej dobrych nawyków równocześnie. Dlatego tak marny był mój bilans „52 zmian” w minionym roku…

Czasami właśnie mała zmiana – utrwalona w czasie małymi krokami to dogłębna zmiana. Co postaram się pokazać Wam na przykładach.

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *