Obejrzyjcie to video. Zrobione przez 8 młodych kreatywnych ludzi z Iranu. Potrzebowali na nie 8 godzin i telefonu IPHONE 5S. Co przedstawia? Dobrą zabawę w gronie przyjaciół (z lekkim przymrużeniem oka) w rytm piosenki Happy Pharella Williamsa.

“Happy was an excuse to be happy. Hope it put a smile on your face. We enjoyed every second of making it.”

Tak napisali jego twórcy na końcowej planszy. Mi samej to video dostarczyło kilku błogich chwil beztorskiego rozluźnienia i szeroki uśmiech od ucha do ucha.

A wiecie jaką nagrodę otrzymali za nie jego twórcy?

Po 91 batów każdy i po 6 miesięcy więzienia (póki co wyrok w zawieszeniu). Ale irańskie wiezienie to nie sanatorium. Nie każdy wychodzi z niego żywy.

Czy jeszcze macie ochotę psioczyć na tych naszych wiecznie nieudolnych polityków, na demokrację, na autobus, który znowu uciekł z przed nosa i jeszcze do tego ochlapał, na tyranizującego szefa, na wścibską sąsiadkę. No i w ogóle na czym świat stoi, na cały ten brak perspektyw i szarą rzeczywistość?

Może warto pomysleć o tym na dobry początek deszczowej jesieni?

Pozdrawiam serdecznie

Beata

 

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

17 komentarzy

  1. ekstra 🙂 🙂 🙂 ja dzisiaj tak zaspana ,że szukam czegoś ,aby wrócić do świata żywych- serio- szukam dziś inspiracji jak nigdy dotąd…..uff ciężko, ale iskierka jest 🙂 pozdrawiam:)

  2. Dziekuje! Tego mi bylo potrzeba! Jestes wspaniala blogerka i gratuluje Ci tyle wytrwalosci w pracy, za tyle pomyslow i za podtrzymywanie mnie w dobrym humorze! 😀

  3. Zdecydowanie, człowiek często nie dostrzega tego, co ma. I widzi tylko swoje problemy. Pomimo tego, że jesteśmy istotami stadnymi, to jednak dalej w mniejszym lub większym stopniu egocentrycznymi. I tak naprawdę nie wiem, czy to źle czy dobrze… Na pewno szkodzimy sobie i ludziom w naszym otoczeniu złym nastawieniem, ciągłym marudzeniem, jak to nam źle i niedobrze. Gorzej, jak nic nie zrobimy z tym, żeby jakoś to swoje życie ulepszyć…

  4. słyszałam o tym..ja dziś nie mam totalnie ochoty na nic..jestem świeżo po premierze filmu Miasto 44 i nic od dawna tak na mnie nie wpłynęło…ciężko mi wrócić do rzeczywistości z jej błahymi problemami..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się na newsletter i zgarnij praktyczny ebook o Instagramie

X

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version