VADEMECUM BLOGERA

Dasz sobie radę

Dasz sobie radę No i powiem tak: im dłużej żyję na tym świecie, tym bardziej utwierdzam się w tym przekonaniu, jak ważne, jak prawdziwe jest to powiedzenie, żeby wierzyć w siebie. Ale przede wszystkim, żeby uwierzyć i gdzieś głęboko nosić w sobie to przekonanie, że dam radę. Dam sobie radę. Nieważne, jakie trudności będą się piętrzyły przede mną. Nie, nie załamię rąk, nie powiem sobie: nie, to mnie przerasta. Zamiast tego: krok po kroku, mozolnie będę się w to wgryzał/a, posuwał/a się naprzód, bo gdzieś w głębi ducha tkwi we mnie to przekonanie, że dam radę. Dam sobie radę. Jestem w stanie dać sobie radę.  

Dasz sobie radę

No i powiem tak:

im dłużej żyję na tym świecie, tym bardziej utwierdzam się w tym przekonaniu, jak ważne, jak prawdziwe jest to powiedzenie, żeby wierzyć w siebie. Ale przede wszystkim, żeby uwierzyć i gdzieś głęboko nosić w sobie to przekonanie, że dam radę.

Dam sobie radę. Nieważne, jakie trudności będą się piętrzyły przede mną. Nie, nie załamię rąk, nie powiem sobie: nie, to mnie przerasta.

Zamiast tego: krok po kroku, mozolnie będę się w to wgryzał/a, posuwał/a się naprzód, bo gdzieś w głębi ducha tkwi we mnie to przekonanie, że dam radę.

Dam sobie radę. Jestem w stanie dać sobie radę.  

Jak ważne jest nosić i utwierdzać w sobie to przekonanie. A żeby je w sobie pielęgnować, po prostu czasami trzeba: powolutku, nieśmiało wychodzić, wysuwać nos ze strefy komfortu po to, żeby po prostu przekonywać się na co dzień, w takich małych zwyczajnych zderzeniach z codziennością, że jednak daje sobie radę. Nawet jeżeli nie jest łatwo. Nawet jeżeli nie zawsze przychodzi to tak bezboleśnie i mechanicznie. Ale podgryzając przeciwnika kęs po kęsie, jedząc tego słonia kawałek po kawałku jestem o kolejny kawałek tego słonia dalej do przodu.

@beata_red

#daszrade #motivation #motywatory #francuskiodpodstaw #jezykiobce #naukajezykow #uwierzwsiebie #daszrade

♬ Emotional (Instrumental) – BLVKSHP

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *