BLOGOWANIE, jak zbudowac bloga

Gdzie założyć bloga za darmo. Wady i zalety darmowych platform.c bloga na darmowej platformie typu blogger.com lub wordpress.com?

GDZIE ZAŁOŻYĆ BLOGA ZA DARMO
GDZIE ZAŁOŻYĆ BLOGA ZA DARMO
  
Jeżeli marzy Ci się :
  • stworzenie własnej wizytówki w internecie,
  • zbudowanie własnego e-brandu,
  • dotarcie do szerszego grona odbiorców, zainteresowanych Twoją niszą (być może potencjalnych klientów),
  • pokazanie im (lub może po prostu całemu światu) Twoich kompetencji (jedynych i unikalnych),
  • a przy okazji zwiększenie ruchu na Twojej stronie firmowej.
Moze powinieneś pomyśleć o założeniu własnego bloga.
 
Bo blog to wspaniałe narzędzie marketingowe. Możesz wykorzystać je do budowania (w sposób trwały i solidny) zaufania do Ciebie, Twoich kompetencji, Twoich produktów, stworzonej przez Ciebie marki.
Jezeli z drugiej strony nie masz pewności:
  • czy blogowanie okaże się Twoją drugą naturą?
  • czy cała zabawa w bloga nie znudzi Cię raptem po kilku tygodniach?
  • A ponadto inwestycja finansowa we własną domenę i hosting stanowi dla Ciebie pewien hamulec.
Możesz skorzystać z całkowicie darmowej platformy typu Blogger.com czy wordpress.com.

Zalety darmowych platform do blogowania:

 

Obydwie oferują na prawdę dobre rozwiązania. Możesz łatwo i szybko stworzyć na nich funkcjonalnego bloga. Korzystając z dostarczonych motywów, widgetów i zaplecza technicznego. Potężne serwery i dużo blogerów ze stażem, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem.
Ograniczenia wynikające ze zbudowania bloga na darmowej platformie:

Ograniczenia darmowych platform do blogowania.

Oczywiście korzystając z darmowej platformy musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami, wynikającymi z faktu, że nie będziesz właścicielem domeny, ani tego, co na niej umieszczasz.
Ale czy masz dużo do stracenia?
Oczywiście nie chcę tu minimalizować Twojej pracy, czasu, czy zaangażowania. Bo na pewno kiedyś Ci się  to zwróci. Ale przy okazji wzbogacisz się w nowe doświadczenia i umiejętności. To zawsze bezcenna rzecz.
Generalnie darmowe platformy i blogerzy żyją w zgodnej symbiozie. Przecież obie strony zmierzają w tym samym kierunku. Obydwom chodzi o jak największy ruch.

Przenosiny na własną domenę.

 

Zresztą w każdym momencie, jeżeli stwierdzisz, że takie rozwiązanie jest już dla Ciebie niewystarczające, możesz przenieść swojego bloga na własną domenę i hosting. Co prawda ze stratą dla siły budowanej dotychczas domeny (i marki). Ale ile się po drodze nauczyłeś!
Możesz wykorzystać istniejący już blog jako zaplecze do pozycjonowania innej, bardziej profesjonalnej strony (w koncu jesteś bogatszy o solidne doświadczenie i cenne kontakty). Tym razem juz na własnej domenie i hostingu.
W kolejnym poście, już bez lania wody i owijania w bawełnę: porównanie dwoch darmowych platform do blogoawania: blogger.com i wordpress.com

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *