cytaty, motywacja, sukces

Czy potrafisz przyznać się do błędów? Motywujące cytaty.

motywujące cytaty , cytaty o sukcesie w biznesie, Disneyland Resort Paris

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego.

Niestety, gdy nie potrafimy przyznać się do błędów, chociażby przed samym sobą, brniemy dalej tę samą błędną drogą. Czyli po prostu robimy cały czas to samo i tak samo. Nie dziwota, że osiągamy takie same efekty. Tymczasem … jeżeli nie jesteśmy z nich zadowoleni to może po prostu trzeba zmienić metodę.

Właściwie to chciałam opowiedzieć Wam historię, a raczej historie kobiet, o których opowiedziała mi moja przyjaciółka z pracy – Ukrainka.

Podobnie jak wiele innych Ukrainek w siermiężnych latach 80-tych zakochała się po uszy w swoim księciu z dalekiego kraju. Dla niego porzuciła dobrze zapowiadającą się karierę naukową (w ZSRR). No i dała uwieść się w nieznane. A raczej do malowniczego afrykańskiego Togo. 

Doświadczenie to coś, co dostajesz kiedy nie dostajesz tego, co chcesz. Dan Stanford

Na miejscu wymarzony książę okazał się człowiekiem z krwi i kości. Który do tego miał swoje za uszami. Wyśniony pałac był zwyczajną bambusową chatką. W której królowała trzymająca wszystko i wszystkich żelazną ręką … teściowa.

Dla mojej przyjaciółki zaczęła się codzienna harówka: pranie, prasowanie, sprzątanie … No i jeszcze odchowywanie gromadki dzieci, która pojawiła się gdzieś po drodze. W obcym kraju (gdzie życie wcale nie było lepsze), z dala od swoich.

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

W końcu uśmiechnęło się do niej szczęście: mąż lekarz z dyplomem z ZSRR (z ukraińskiej uczelni, bo tam się poznali) dostał upragnione pozwolenie na pracę we Francji.

Odtąd zaczęło się już inne życie. W innym świecie. Moja przyjaciółka w końcu stanęła na własne nogi.

Takiego szczęścia nie miały jej inne współrodaczki. Które podobnie jak ona ruszyły w nieznane za swoim czekoladowym księciem z bajki. Dziś zapomnianie w odległym kraju, powierane przez egzotyczne teściowe, klepiące biedę w rozsypujących się związkach. Z dala od bliskich, z dala od prostego codziennego szczęścia.

Ale do tego, że ucieczka w nieznane nie wyszła im na dobre, nigdy i przed nikim  się nie przyznają. Dlatego znikąd nie mogą oczekiwać pomocy. A to pierwszy krok, by coś zmienić i choćby po latach wrócić na stare śmieci i zacząć wszystko od nowa.
 
Przyznanie się do obrania błędnej drogi (w czymkolwiek: w życiu, w blogowaniu) może być początkiem zmiany, początkiem wyjścia na prostą.

Zwycięzcy i ludzie sukcesu problemy traktują jako wyzwanie i szansę do własnego rozwoju i pomocy sobie i innym.  

 motywujące cytaty , DALE CARNEGIE QUOTE, cytaty o sukcesie

Blogging is not about numbers. Community is everything.

Właściwie to chciałam napisać Wam o moich błędach w blogowaniu, czyli o tym, że przez długi czas pisałam obok blogosfery, nie starając się nawiązać kontaktu z kimkolwiek. Ale szczęśliwie gdzieś po drodze poznałam Maketę i przyłączyłam się do wyzwania Wspólne czytanie i dzierganie. Dzisiaj blog jest dla mnie takim okienkiem na świat.

Człowiek jest takim dziwnym urządzeniem, że zawsze chce czegoś innego. Kiedy pracowałam z ludźmi, ci wychodzili mi uszami. Odkąd siedzę w domu, rwę się z powrotem do ludzi.

Mógłbyś osiągnąć w życiu wszystko, co chcesz, gdybyś tylko choć trochę pomógł innym ludziom osiągnąć to, czego oni chcą. Zig Zigler 

Bo jesteśmy istotami społecznymi. Do tego dość skomplikowanymi. To właśnie relacje z drugimi osobami są najważniejsze. To one są kluczem do sukcesu, do spełnienia, do poczucia zadowolenia itp.

 
motywujące cytaty , ZIG ZIGLAR QUOTE, cytaty o sukcesie

Cytaty o sukcesie: 

Dlatego wybrałam dla Was kilka cytatów na temat sukcesu. Zainspirowane lekturą książki Dale Carnegie “Jak zdobyć przyjaciół?”

To pozycja, do której lubię powracać. Myślę, że dla wszystkich, którzy marzą o jakiejś zmianie zawodowej, czy blogowej, rozwinięciu własnego biznesu (np kreatywnego) itp krytyczne przyjrzenie się stosowanej dotychczas metodzie i otwarcie się na ludzi są punktem wyjścia.

Klucz do sukcesu, to nie informacje. To inni ludzie.

Mamy różne poglądy, odmienną pracę. Lecz, jak się nad tym zastanowić, jest jedna rzecz wspólna dla całej organizacji – człowiek. Thomas Watson

 1. Biznes robią ci, którzy znają i rozumieją ludzi.
 2. W 2 miesiące możesz zdobyć więcej przyjaciół interesując się innymi ludzmi, niż w ciągu 2 lat, usiłując zainteresować sobą innych. Dale Carnegie.
 3. Sukces w sprzedaży nie zależy od tych, których ty znasz. Ważne jest, kto chce poznać ciebie. Dale Carnegie
 4. Moja recepta na życie jest prosta: Trochę pracy, trochę psychologii i do tego wiele optymizmu. Zino Davidoff, twórca firmy Davidoff
 5. Najlepszym sposobem na zdobycie i zatrzymanie klientów jest nieustanne myślenie o tym, jak zaoferować im więcej za mniej. Robert Kotler
 6. Konsumenci są jak karaluchy, spryskujesz ich, spryskujesz – a oni natychmiast się uodparniają. David Lubars, szef Omnicom Group
 7. Klienci mogą schodzić się tłumnie, ale zadowolenie odczuwają pojedynczo. George Schenk
 8. Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję.
 9. Pamiętaj, że błyskawiczny sukces wymaga zazwyczaj piętnastu lat przygotowań. Remember that overnight success usually takes about fifteen years.
 10. Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją. Apolinary Despinoix
 11. Ludzie wierzą, że aby zdobyć sukces trzeba wcześnie wstawać. Otóż nie – trzeba wstawać w dobrym humorze.
 12. Mój ojciec zwykł mówić do mnie: Znajdź sobie pracę, którą pokochasz, a nie będziesz musiał pracować. Jim Fox
 13. It’s kind of fun to do the impossible. Walt Disney
 14. Experience is the name everybody gives to his mistakes.
 15. Po to, by konwersować (rozmawiać z innymi), trzeba nauczyć się słuchać innych ludzi.
motywujące cytaty , ZIG ZIGLAR QUOTE, cytaty o sukcesie

Pozdrawiam serdecznie

Beata

PS Fotki wzięłam z mojego Instagramu. Aparat uparł się, zawziął jak osioł (a może to ja oślica) i nie chce udostępnić mi moich najnowszych fotek. Może na przyszły tydzien się jakoś (ja i aparat fotograficzny) dogadamy.

 

 

 
https://www.facebook.com/vademecumblogerahttps://twitter.com/HARDASKAhttps://plus.google.com/113589991481358500540/postshttp://www.pinterest.com/hardaska/

 

Enregistrer

Enregistrer

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(16) Komentarzy

 1. człowiek często robi błędy wiem po sobie ale często na tym uczę się.Miłego dnia,pozdrawiam.

 2. Człowiek uczy się na błędach 😉 A powinien na uniwersytetach… Błędy to nieodłączna część naszego życia i faktycznie, najważniejsze to zauważać je, przyznać się do nich i to nawet nie przed innymi, ale przed sobą ;)No i nie powtarzać ich 😉

 3. No i znowu mnóstwo wspaniałych cytatów, czy ja je zdążę wszystkie pozapisywać? 🙂
  Tak, ludzie i relacje. Właśnie o tym ostatnio myślę. Że dobre relacje są drogą do sukcesu ale i sukcesem samym w sobie.
  Ja kocham Disqus, ale to już wiesz 🙂

 4. Blogowanie to pewna forma poszukiwania kontaktu z innym człowiekiem. Ja piszę od dawna, ale całkiem niedawno, przyznałam się sama przed sobą, że zależy mi na tym aby ktoś poza mną samą 😉 zaglądał na mojego bloga. I tak jak w “realnym życiu”, zależy mi, aby to były kontakty budujące i trwałe. Chociaż ja dopiero się otwieram. 🙂
  Disqus zostaw – daj mu szansę. 😉 A raczej Twoim czytelnikom, aby przestawili się na nowy system. 🙂 Pozdrawiam 🙂

 5. Ładny kwadracik na ostatnim zdjęciu, dziergasz coś większego czy tylko testujesz wzór?
  Disqus jest spoko, zostaw. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 6. Jak to mówią – człowiek uczy się na błędach, ale szkoda, że na swoich. 🙂

 7. Świetne cytaty – mój ulubiony to 11, właśnie wylądował na tablicy motywacyjnej 🙂

  Lubię Disqusa bo powiadamia mnie gdy ktoś odpowiada na mój komentarz, ale denerwuje mnie, że nie zawsze się u mnie ładuje i muszę kilka razy odświeżać stronę, gdy chcę napisać komentarz – właśnie to powstrzymuje przed wprowadzeniem go u siebie 🙂

 8. Z początku Disqus mnie irytował, bo na ustawieniach na moim domowym kompie nie wchodzi.

 9. Ciekawe cytaty dotyczące blogowania przedstawiłaś w tym poście…Pozdrawiam:)

 10. ♥♥AGATA♥♥ AGATUSZKA♥♥ says:

  Ciekawe cytaty są takie.Bardzo interesujący blog.Buziaki.

 11. Bardzo fajne cytaty i ciekawy wpis!

  Kwadracik ma piękny kolor. Ciekawa jestem co z niego stworzysz 🙂

  Pozdrawiam!

 12. Jak zawsze sama prawda w skrócie. Motywacja jest w życiu blogera najważniejsza dlatego tu do Ciebie często zaglądam:) Pozdrowienia:)

 13. Doświadczenie to dobra szkoła, ale bardzo droga. (Heinrich Heine)

 14. Lubię bardzo dwunasty cytat.
  A co do disqusa, to jakoś nie mogę się do niego przekonać. Wydaje mi się taki chaotyczny.

 15. “W 2 miesiące możesz zdobyć więcej przyjaciół interesując się innymi ludzmi, niż w ciągu 2 lat, usiłując zainteresować sobą innych” Dale Carnegie.

  W dwa miesiące to się nawet jednego przyjaciela nie zdąży znaleźć. W dwa miesiące to można co najwyżej poznać parę osób. Interesując się innymi łatwo doprowadzić do bycia użytecznym dla innych. Do zainteresowania tych osób naszymi sprawami jeszcze daleka droga. Do przyjaźni jeszcze dalsza. Amerykańcy nadużywają pojęcia przyjaciel.

  Z pozostałymi cytatami mniej więcej się zgadzam. Wszak malkontentką jestem tylko ciut, ciut i to tylko od czasu do czasu. 😉

 16. Super cytaty, dzięki za inspirację, kilka już zapisałam do ulubionych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/beatared/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51