VADEMECUM BLOGERA

Spark Adobe – kolejne narzędzie do tworzenia nastrojowych filmów, czy clipów.

Spark Adobe – kolejne narzędzie do tworzenia nastrojowych filmów, czy clipów.

Kolejna aplikacja do tworzenia prostych filmików. Ale nie tylko filmów.

Można przygotować tu również proste grafiki, a nawet całkiem – całkiem dopracowane grafiki. Choć jest to temat na osobny wpis.

Dzisiaj skupię się tylko na wykorzystaniu tej darmowej aplikacji jako narzędzia do tworzenia filmów. Na przykład takiego filmowego streszczenia, uzupełnienia, czy zajawki do właśnie opublikowanego wpisu.  Coś w tym stylu….

I znowu jest to narzędzie do tworzenia filmów czy takich kilkuminutowych clipów dla osób,  które nie nagrywają filmów. A nawet osób, które nie robią zdjęć.

Aplikacja posiada całkiem spory bank zdjęć. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają smykałki do fotografowania, czy filmowania, a jednak chcieliby spróbować swoich sił w tej formie przekazu czy nawiązać kontakt i dotrzeć do osób, które uznają właśnie tylko ją.

Możemy tu przygotować filmik, który de facto będzie sekwencją do 25 przewijających się w odstępach kilkusekundowych slajdów. Sami ustalamy czas wyświetlania danego slajdu. Mogą to być slajdy tekstowe – z samym tekstem, do którego dodamy tylko tło, albo sekwencja zdjęć z własnych zasobów lub z biblioteki programu. Do tego możemy dograć głos pod kolejne  slajdy….

Ale po kolei.

Zaczynamy.

 aplikacje do tworzenia filmików

Po pierwsze wybieramy ustawienie Layout.
Ustawiamy kolejne slajdy.
Przygotowujemy  na przykład przeplatające się sekwencje slajdów z tekstem rozdzielonych slajdami ze zdjęciami.

 aplikacje do tworzenia filmików
Ewentualnie dogrywamy  głos.

 aplikacje do tworzenia filmików
Dobieramy oprawę muzyczną.

 aplikacje do tworzenia filmików
Zapisujemy.
Możemy udostępnić na Facebooku i YouTubie.

 aplikacje do tworzenia filmików

Miłej zabawy. A tu kolejna próbka:

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(7) Komentarzy

  1. Fajna apka na telefon/tablet. Jedynie, z czym nie mogłem sobie poradzić, to publikacja na funpage’u. Publikacja na profilu przebiegła mi bez problemu.

  2. Sylwia says:

    Będę musiała wypróbować 🙂

  3. Usunęłam Spark z telefonu, bo kompletnie nie używałam. Wersja na komputer budzi we mnie jednak nową nadzieję.

  4. Gdybym tylko zajmowała się tego typu działalnością…;)

  5. Muszę sie przyjrzeć temu narzędziu. Ja się odrazu na głęboką wodę z montowaniem filmików rzuciłam, ale szczerze mówiąc warto, bo można się z czasem ładnie rozwinąć.

  6. Czy dobrze widzę, że to narzędzie jest w dodatku darmowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *