BLOGOWANIE, KURS ONLINE, VADEMECUM BLOGERA

A może kurs wideo z prezentacji w Power Point?

KURS WIDEO Z PREZENTACJI W POWER POINT

A może kurs wideo z prezentacji w Power Point?

Więc ja mam dzisiaj taki fajny blogowy TIP:

Jest taka strona, która nazywa się Creative Market. Na tej stronie co poniedziałek rano pojawia się zestaw sześciu darmowych materiałów do pobrania. To są głównie materiały typu czcionki, czy jakieś ilustracje. Ale czasami, jak np w tym tygodniu znajdziecie tam fajny szablon do prezentacji do Power Pointa.

No i właśnie:

Po co mi taki szablon do prezentacji do Power Pointa?

To jest właśnie bardzo fajne i mega wszechstronne narzędzie.

Bo teraz pobieracie sobie taki szablon.
Później możecie w nim ustawiać, edytować swoje kolory, dorzucać swoje zdjęcia, czyli docelowo stworzyć swoją prezentację.

Ale na tym się nie kończy. Bo jak macie swoją prezentację, możecie sobie taki dokument z prezentacją z Power Pointa zapisać jako PDF i w ten sposób macie ebook. Ebook, który wykorzystacie jako tak zwany lead magnet, czyli jako prezent za zapis na newsletter (czyli de facto zachętę do tego, żeby zapisać się na Wasz newsletter), albo który udostępniacie w swoim sklepie np. na swojej stronie jako płatny produkt.

Ale to jeszcze nie wszystko.

Bo kiedy macie taką prezentację stworzoną w Power Poincie, możecie – tu wykorzystując takie narzędzie jak OBS, czyli narzędzie do nagrywania ekranu swojego komputera omawiać swoja prezentację, nagrywając równocześnie siebie i w ten sposób macie materiał wideo, stworzony tym bardzo prostym sposobem. I to nawet bez pokazywania siebie przed kamerą. Coś, co dla niektórych stanowi temat tabu, czy ogromne wyzwanie. Które jednak da się przejść, czego jestem żywym dowodem.

Niemniej w ten sposob stworzyliście materiał wideo, który możecie umieścić na youtubie i tak monetyzować swoją wiedzę (z czasem), kiedy ten film się dobrze wypozycjonuje. Albo po prostu stworzyć w ten sposób materiały dla swoich kursantów, czyli opakować swoją wiedzę w forme kursu i w ten sposób również monetyzować swoją wiedzę.

Więc polecam: zajrzyjcie na Creative Market, bo w tym tygodniu jest fajny szablon do prezentacji w Powerpoint. Pozdrawiam serdecznie

Beata

jak stworzyc kurs online

PS:

Stwórz swój pierwszy produkt online.

  • Jeżeli myślisz o opakowaniu swojej wiedzy w formie produktu online, na którym zaczniesz zarabiać.
  • Jeżeli myślisz o przeniesieniu swojej działalności do świata online

Przygotowałam dla Ciebie podręczny kurs o tym, jak w prosty i niskobudżetowy sposób wypuścić swój pierwszy ebook, albo cały kurs wideo, umieścić go na swojej stronie www opartej o wordpressa (z wykorzystaniem wtyczki WooCommerce) i ruszyć z jego sprzedażą.

Nie musisz posiadać żadnych umiejętności technicznych (wszystko, co masz do zrobienia i jak pokażę Ci w osobnych tutorialach).

Nie musisz dysponować jakimkolwiek budżetem. Bo jeżeli już masz bloga w oparciu o wordpressa, ruszysz ze swoim pierwszym produktem online bez angażowania w to dodatkowych kosztów i zrobisz go samodzielnie. A zrobisz to…

Chociażby po to:

  • żeby przetestować swój pomysł na biznes,
  • żeby przetestować zapotrzebowanie na tego typu produkt na rynku,
  • żeby przetestować siebie samego w roli sprzedawcy.

Zapraszam

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(3) Komentarze

  1. daaawno nie robiłam takich prezentacji, ale warto sobie przypomnieć takie podstawy, także na pewno odświeżę wiedzę 🙂

  2. Świetna jest ta strona 🙂 U Ciebie zawsze można odkryć coś ciekawego.

  3. Taki produkt online to fajne sprawa, warto spróbować 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *