marketing internetowy, media spolecznosciowe

Jak zdobywać obserwatorów na Twiterze?

Jak zdobyć followersów na twitterze

Jak zdobyć followersów na twitterze

Pragniesz wykorzystać Twitter jako narzędzie marketingowe do promowania własnej twłórczości (bloga). Potrzebna Ci będzie do tego spora doza:

  • systematycznosci (codziennego kilkuminutowego tweetowania),
  • pomysłowości (to sztuka napisać coś zgrabnego, chwytliwego i zmieścić się w 140 znakach).
 
Nie zrażaj się, jeżeli początkowo nie widzisz rezultatów. Tak to jest wszędzie. Na Twitterze (podobnie jak w blogosferze) panuje już niesamowity tłok. Jeden przekrzykuje drugiego. Trzeba czasu i systematycznej pracy, by gdziekolwiek zaistnieć.

A ja mam dla Ciebie 6 praktycznych zasad skutecznego tweetowania.
 
 

 

1. Tweetuj ciekawie.

 
Wyciśnij swoją myśl jak cytrynę. By uzyskać coś bardzo treściwego i najlepiej zwalającego z nóg… humorem. To trudna sztuka.
Less is Better. Masz do dyspozycji tylko i aż 140 znaków.
 
A w ich ramach możesz tweetować wartościowe porady, opowiadać zabawne historie, motywować, inspirować, rozbawiać.

2. Bądź autentyczny. Ale bądź na luzie.
 
Traktuj Twittera jak dobrą zabawę. Baw się słowami. Doprawiaj tweety szczyptą humoru, uszczypliwości, a nawet pikanterii. Zawsze to jakieś ryzyko. Kogoś możesz do siebie zrazić. Tymbardziej, że wystarczy jeden klik, by przestać obserwować czyjś profil. Ryzyk fizyk. Z tego punktu widzenia Twitter jest bardzo dynamiczny. Niemniej humor świetnie tu chwyta. Byle bez wulgarności.

3. Formatuj swoje tweety tak, by były przejrzyte i czytelne.
 
Dzięki temu będą częściej czytane, a może i przy okazji retwittowane. Możesz użyć dużej czcionki do wprowadzenia tematu. Coś w stylu PORADY, HUMOR, MOJE FASCYNACJE, KOCHAM …

4. Skoncentruj się na swojej niszy.
 
Jesteś tu przecież dla budowania swojej marki.

5. Bądź otwarty na innych.

Przeznacz kilka minut dziennie na interakcje z innymi Twitterowiczami.
 
Możesz bardzo łatwo nawiązać nowe kontakty na Twitterze. Jeżeli zależy Ci na poznaniu osób z Twojej niszy, Twitter jest do tego najidealniejszym miejscem pod słońcem. Tutaj możesz poprosić kogoś o adres e-mail. Możesz zwrócić się do nieznajomej osoby w bezpośredniej wiadomości.
 
Ale UWAGA. Sam lepiej nie klikaj na linki wysłane Ci przez nieznane osoby. Nawet te w specjalnie zaadresowanych do Ciebie wiadomościach. Twitter daje spore pole do popisu wszelkiej maści, którzy marzą o tym, by przejąć kontrolę nad Twoim komputerem.
  • Retweetuj, czyli przesyłaj dalej ciekawe, czy sympatyczne twitty innych. Może odwdzięczą Ci się tym samym.
  • Nie zapomnij podziękować osobom, które zretwittowały  (podały dalej) Twoją wiadomość.
  • Dziel się radami.
  • Promuj nie tylko własne wpisy.
Nawet jeżeli tylko po to tu jesteś. Tak tylko zrobisz wrażenie skoncentrowanego na sobie egoisty. Na Twitterze ważna jest interakcja, dialog z innmi.

6. Nie zaśmiecaj Twittera.
 
Daj sobie spokój z tweetowaniem, jeżeli nia masz nic do powiedzenia. Na totalny brak weny czasami pomagają małe wakacje. Postaw na jakość, zamiast na ilość. Daj sobie czas na trafne (dobitne) obmyślenie tweetu.

Pamiętaj o złotej zasadzie: LESS IS BETTER. LESS IS MORE. Masz do dyspozycji tylko 140 znaków. Dobrze (trafnie, celnie, chwytliwie) je wykorzystaj. 
 
Pozdrawiam serdecznie
 
Beata
 
Podobne wpisy:
 

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(2) Komentarze

  1. Musze uzbroic sie w cierpliwość 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *