Nauka fotografii, świąteczne inspiracje z Instagramu.

świąteczne dekoracje

Jeżeli jesteście w ferworze świątecznych przygotowań: robicie wypieki, przygotowujecie świąteczne dekoracje, pakujecie prezenty i chcielibyście jakoś to zgrabnie obfotografować, mam dla Was porcję inspiracji z Instagramu. Gwiazdkowo, piernikowo, ze śniegiem lub bez. Zresztą zobaczcie dalej…

 

świąteczne dekoracje

świąteczne dekoracje

Marzena Marideko.

Tu świąteczne dekoracje tak przepięknie prezentują się na drewnianych deskach. Dobrze dobrane tło – to może nie gwóźdź programu, ale pomaga stworzyć odpowiedni klimat. Właściwie niewiele potrzeba: świerkowa gałązka, surowe nieobrobione drewno, kubek z kawą lub po wypitej kawie (na innym zdjęciu), jakiś kolorowy (ale dobrany kolorystycznie) magazyn i już czujemy święta.

 

świąteczne dekoracje

świąteczne dekoracje

TV STILLLIFE

Uwielbiam te świąteczne klimaty. Takie trochę rustykalne. Zajrzyjcie na ten profil, znajdziecie tam sporo świątecznych inspiracji. Ale najbardziej urzekła mnie choinka z łyżeczek. Coś z niczego. Czyli jak dobrze przycisnąć własną kreatywność, ile można z niej wycisnąć. Uwielbiam to.

 

świąteczne dekoracje

świąteczne dekoracje

Loly Popp 3.

Tu też bardzo świątecznie. Kolorowe pierniczki, futerkowy dywanik jako przytulne tło dla gwiazdkowych stylizacji. Ciepłe skarpetki i filiżanka ciepłej kawy czy herbaty, jak wspaniale wprowadzają w świąteczny nastrój. Prezenty gwiazdkowe, a obok drobne gadżety.

 

świąteczne dekoracje

świąteczne dekoracje

Local Milk,

sama uwielbiam te klimaty, takie tajemiczne i może wręcz ponure, ale za to jak bardzo kreatywne. W świątecznych przgotowaniach, w towarzyszącym im bałaganie można zobaczyć tyle piękna.

 

 świąteczne dekoracje

 świąteczne dekoracje

Ingwervanille

A może warto „obfocić” te przepyszne świąteczne dekoracje, które radują nasze oko na każdym kroku. No i te przepyszne ciasteczka, rozłożone na jakiejś starej, poniszczonej kartce z nutami.

 

świąteczne dekoracje

świąteczne dekoracje

Dia donna

Ile nieodpartego uroku mają w sobie świąteczne wypieki. Same wystarczą, by stworzyć gwiazdkowy nastrój.

 

świąteczne dekoracje

świąteczne dekoracje

Light poem

Tu urzekły mnie nie tylko świąteczne wypieki, ale też te porozrzucane karty z kalendarza (wspomnienie kończącego się roku), kalendarz na nowy rok, pognieciony papier opakunkowy i plasterki cytryny. Po prostu, to czym żyjemy w tym szczególnym okresie.

 

świąteczne dekoracje

świąteczne dekoracje

Artifactuprising,

Może tak bardzo urzekły mnie te zdjęcia dlatego, że ja taaaaaaaakiego śniegu od lat nie widziałam. Ale po prostu bardzo lubię ten Instagramowy profil i musiałam go Wam podsunąć.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Zapisz się na Newsletter

Related posts

 • Dzięki za linki 🙂
  Local Milk mnie rozbroiło – mój klimat. Oddaję jej swoje serce i dzięki Tobie podglądam 😀
  Jest po prostu magicznie, wręcz wiedźmowo 😉

 • Przepiękne zdjęcia <3

 • Cudowne pomysły na inspiracje Beatko!

 • Przepiękne mają te profile <3

 • Cudne profile wybrałaś Beatko.. i te kolory.. zdolni ludzie!

 • To niesamowite jak niektorzy potrafia uchwycic piekne momenty w kadrach. Wszystkie profile sa przepiekne.

 • Nie mogę się napatrzeć. Mąż ma mnie z głowy na cały wieczór bo będę przeglądać zdjęcia 🙂

 • Ależ ludzie mają pomysły i talent. Przepiękne te zdjęcia, magiczne, klimatyczne, spójne, bardzo lubię fotografię, ale ostatnio mam mniej na nią czasu. Żałuję. Zajrzałam na kilka profili – piękne.

  • Marzena Marideko – obserwuję ten profil. Przepiękne wnętrze. Gapiłabym się godzinami.

 • Przepiękne zdjecia. Podziwiam każdego kto takie robi, za cierpliwość i pieczalowitosc w uchwyceniu tego jednego jedynego kadru.

 • Osobiście uwielbiam inspiracje z pinteresta 😀 tylko czasami nie mogę przestać na nie patrzeć…

 • napiecyku

  Świetne, klimatyczne zdjęcia. Ja nie mam profilu na instagramie, nie wydaje mi się, żebym mogła pokazać tam coś insprującego. Pozdrawiam Beatka 🙂

 • Pięknie! Wszystkie mi się bardzo podobają 🙂 Szkoda, że u nas nie ma śniegu, bo on nadaje zdjęciom ten dodatkowy klimat świąteczny 🙂

 • Prześliczne. Widać, że przytoczone profile prowadzone są z ogromną starannością. Mogłybyśmy te zdjęcia oglądać godzinami!

 • Dla mnie zdecydowanie ostatni profil najbardziej świąteczny, bo jak ty Beatko tęsknię za śniegiem. Chyba trzeba będzie pakować rodzinę i w góry po świętach ..:)