Nauka fotografii. Kilka pomysłów na jesienne zdjęcie.

NAUKA FOTOGRAFII

NAUKA FOTOGRAFII

No i stała się jesień.

Wydawać, by się mogło, że kiedy robi się  jesiennie, a więc pochmurno, deszczowo, szybko zapada zmrok, takie warunki klimatyczne i atmosferyczne nie sprzyjają robieniu zdjęć. Owszem złota jesień w słoneczny dzień jest bardzo fotogeniczna, ale takich dobrych warunków fotograficznych nie mamy cały czas jesienią. A wtedy …

Ale od czego jest Instagram. To fantastyczna skarbnica pomysłów. Wybrałam stąd dla Was kilka inspiracji na jesienne, klimatyczne, nostalgiczne, nastrojowe, a czasem wręcz deszczowe fotki.

Czy fotograf przestaje fotografować, gdy pada deszcz?

nauka fotografii

nauka fotografii

 

Z profilu @vutheara

No dobra, takie klimatyczne fotki, gdy deszcz bębni po szybach bardziej zachwycają, gdy ma się Wieżę Eiffla w tle. Ale nawet bez tej Wieży Eiffla, ta para z parasolami i potężne krople deszczu na szybie prezentują się całkiem nastrojowo.  

did one of you drop this? Une photo publiée par Ravi Vora (@ravivora) le

Jesienne liście na kilka sposobów.

Czasami po prostu wystarczy chwycić w garść jesienny liść  i obfocić go na tle ozłoconych koron drzew.

Z profilu @Herve in Paris

nauka fotografii

nauka fotografii

Jesienny liść może być wspaniałym bohaterem nastrojowej fotki. Okulary, ławeczka w parku i liście. Cóż bardziej oczywistego. Geniusz tkwi w prostocie. Pomysł na fotkę dla okularników. A oprócz tego u Hervego macie wiele przecudownych fotek Paryża.

 

It is Time to drink a coffee ☕️🍂   Une photo publiée par Chantal (@clangart) le

Jesienne kompozycje z liści. Plus filiżanka ciepłej herbaty. 

Znowu liść, ale tym razem potraktowany bardziej pracowicie i w liczbie mnogiej. Jakby się komuś chciało układać takie liściaste kolaże, u Chantal znajdziecie kilka fajnych inspiracji w tym nurcie. No i drugi element nieodłącznie kojarzący się z jesienią: filiżanka rozgrzewającej herbaty.

 

The beautiful mess . #autumn Une photo publiée par Aurelie Cerise (@aurelycerise) le

Symetryczne kompozycje z jesiennych liści. Symetryczna, dopracowana kompozycja z liści. Jeżeli lubicie takie klimaty, porządek i minimalizm, to cały profil u Aurelie składa sie z takich charakterystycznych minimalistycznych, pastelowych kompozycji. 

 

It is hard not to fall in love with this season 🍁🍂☁️ #colormeautumn Une photo publiée par Olivier Wong (@wonguy974) le

Złota jesien w parku plus sylwetki.

Jak fotograf nie ma się zachwycić złotą jesienią? Uwielbiam fotki Oliviera (podobnych inspiracji znajdziecie u niego więcej). Niby banalna scenka. Można na coś takiego zapolować właściwie w każdym pobliskim parku. Każdy. Przy odrobinie cierpliwości,  dobrej woli i odpowiedniego skadrowania. Pamiętacie, że w fotografowaniu dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy potrafią czekać.

Jesienny pejzaż i sylwetka w zamyśleniu. Jesienny krajobraz na nostalgiczną nutę. Ta sylwetka kobiety na pierwszym planie skłania do pewnej refleksji. Może podświadomej. Jaka będzie ta droga na wymarzony szczyt? U Andrei znajdziecie wiele cudownych fotek podróżniczych, cudowne pejzaże, zachwycające przestrzenie.                   

Czy jesień też może być romantyczna?

Można pokusić się o odrobinę romantyzmu, także jesienią. Dlaczego wiosna miała by wyłączność na zakochanie się. Kaziu zakochaj się, ale dlaczego koniecznie na wiosnę, a akurat nie jesienią? No dobra z Wieżą Eiffla w tle wszystkie fotki nabierają romantyzmu.

Nostalgiczne fotki z jesienną chandrą w tle. Kolejna fotka z profilu From Paris Sweet Love. Nostalgicznie, jesiennie, ale romantycznie. Sylwetki zakochanych przechodzących pod mostem. 

 

#backtoreality #paris ✈️✈️✈️ Merci @parismatch_magazine & @marc_nouss pour cette sublime photo 💫 Une photo publiée par Annabelle Baudin (@annabellebaudin) le

Czy kałuże mogą być fotogeniczne? 

U Anabeli fotki z lekką nutą humoru. Po Giocondzie w butach (znajdziecie coś takiego na jej instagramowym profilu), czas na odwieczny dylemat: Jak przejść w szpilkach przez kałużę? Z klasą? Jak zrobić takowąż fotkę: z klasą. No i jeszcze z humorem, lekkim przymrużeniem oka (i z żartobliwym dystansem do tzw kobiecości). Szpilki po deszczu. No i jeszcze jakiś pomnik architektury w tle. Tu oczywiście paryska Katedra Notre-Dame.

Jesienne gadżety: filiżanka czegoś rozgrzewającego i ciepły sweter, a może jeszcze dziurawe dżinsy. U  Jessiki jesienny klimat z cyklu rozgrzewająca filiżanka czegoś ciepłego, ciemny sweter (przecież odruchowo w listopadzie wybieramy niebrudzące się kolory, czyli takie, których nie da się zachlapać). No i takie sympatyczne przymrużenie oka, jakby zaprzeczenie kobiecości, bardzo dziurawe dżinsy, a do tego z gracją trzymana, czy może obejmowana filiżanka czegoś rozgrzewającego.

 

Cold days call for hot tea 🍵 by @yourtea @tinyteatox #yourtea Une photo publiée par Francesco Innocenti (@framboisejam) le

Jesienny gadżet: filiżanka ciepłej herbaty w wydaniu męskim.

W wersji męskiej, ciepły sweter, rozgrzewająca herbata, zamiast obrusa cieplutkie futerko (może własnoręcznie upolowane?), no i New York Times. Poważna lektura w deszczowy wieczór? W przytulnym mieszkaniu.

Czy coś Wam się nasunęło pod obiektyw po takiej porcji inspiracji? Czy chcecie więcej fotograficznych wpisów w takiej formie tzn inspiracji z Instagramu?

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Podobne wpisy:

Nauka fotografii, zdjęcia, które zainspirowały mnie w tym tygodniu na Instagramie.

Beata Redzimska Vademecum Blogera
Beata Redzimska

Zapisz się na Newsletter

Tags from the story
More from BEATA REDZIMSKA

Jak dobrze zacząć dzien? Przepis na zdrowe śniadanie. Jak dobrze dobrać hasztagi na Twitterze i Instagramie?

Jak dobrze zacząć dzien? Oczywiście dobrym śniadaniem.   Bo jak mówi mądrość...
Read More

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *