Grupa Wzajemnej Promocji dla Blogerów na Facebooku- zmiany

grupa na facebooku

grupa na facebooku

Kilka tygodni temu założyłam Grupę Wsparcia dla Blogerów, której celem miała być wzajemna promocja. Podpatrzyłam jak sprawnie działał ten model w innej grupie blogerskiej. Tyle że ta grupa skupiała osoby piszące o tej samej, dość wąskiej tematyce. Z drugiej strony wiele osób prosi o dołączenie do grupy. Stąd wnioskuję, że jest zapotrzebowanie na coś takiego.

Ale ten model ma swoje ograniczenia. Dlatego wraz z Waszą rosnącą liczbą postanowiłam zaadoptować go do zmieniającej się sytuacji.

Przypuszczam, że największy problem tkwi w tym, że trudno Wam skomentować wpis dotyczący tematyki, która zupełnie Was nie kręci. Bo zmuś tu faceta (a mamy już kilku, a nawet więcej rodzynków w grupie). Zmuś tu faceta do napisania czegoś o babskich fatałaszkach … Co biedaczyna z siebie wypoci?

Dlatego pierwsze «ulepszenie» (póki co w formie testu), chciałabym pogrupować pewne treści w bloki tematyczne. Jeżeli dotychczas 2 razy w tygodniu prosiłam Was o wrzucenie (w jednym miejscu) linku do Waszego dowolnego wpisu i odwiedzenie 5 -ciu innych osób (z czego wywiązywali się tylko najrzetelniejsi). Bo przypuszczam, że wielu osobom po prostu trudno było się zmusić, by przeczytać i skomentować wpisy na tematy, które zupełnie je nie interesują. Dlatego chciałabym w zamian zaproponować Wam pogrupowanie wpisów pod kątem poruszanej tematyki.

Bloki tematyczne.

Na początek przewidziałam 4 bloki tematyczne. Nie wiem, czy udało mi się objąć wszystkie poruszane przez Was tematy.

Dlatego zamiast jednego zbiorczego wątku będę wrzucać 4 wątki tematyczne.

1. Zdrowie, uroda, przyroda, sport i pokrewne

2. Babskie sprawy, ładne rzeczy, wnętrza, handmade, kuchnia, dzieci i pokrewne

3. Rozwój osobisty, motywacja, biznes, kariera, sukces, internet, marketing, kreatywność i pokrewne.

4. Kultura, lektura, kino, wystawy, sztuka, podróże, fotografia i pokrewne.

Wy zaś możecie dorzucić Wasz wpis do dowolnego wątku (najbardziej zbliżonego tematycznie). Osobiście nie widzę przeszkód, by jedna i ta sama osoba zadziałała tego samego dnia w 4 różnych wątkach tematycznych. Jeżeli obejmuje tyle różnych tematów i jeżeli jednocześnie będzie starała się nawiązywać kontakty (czytaj pisać komentarze) w każdej z 4 grup.

Zostaw komentarz u 3 osób.

To kolejne «ulepszenie». Skoro zostawienie 5-ciu komentarzy to dla niektórych zbyt wielki wysiłek, prosiłabym Was o odwiedzenie tylko 3 osób (tych, które wpisały się na listę przed Wami). Za to jeżeli 3 osoby za Wami, zajrzą do Was z wizytą i komentarzem, to proszę postarajcie się zrewanżować im tym samym. Wydaje mi się, że byłaby to najskuteczniejsza motywacja dla osób, które ociągają się z komentowaniem u innych. A przecież nie będziemy stać nad każdym i kontrolować. Bo nie o to tu chodzi.

Jednocześnie chciałabym wytłumaczyć się Wam dlaczego włączyłam moderację w grupie. Należę do kilku grup na Facebooku. Podglądam jak działają. Jak najbardziej zachęcałabym Was do wrzucania wartościowych, merytorycznych uwag, porad, tematów do dyskusji. Ale zauważyłam, że w grupach, w których każdy może wrzucić bezpośrednio link do swojego najnowego wpisu, nikt już na to nie reaguje. Jakby w grupie były same martwe dusze. A każdy uczestnik wrzuca swój link i idzie dalej. Tylko, że potem ten link i tak przechodzi bez echa. Nikt nie lajkuje, nikt nie komentuje, nikt nie zagląda.

Co o tym myślicie?

Jestem otwarta na wszystkie Wasze propozycje dotyczące tego, jak ulepszyć funkjonowanie grupy. Czego od niej oczekiwalibyście? Bo ta grupa jest dla Was. Z drugiej strony chętnie skorzystałabym z pomocy innych osób w prowadzeniu grupy. Jeżeli przyjmą się bloki tematyczne, zależało by mi na znalezieniu osób, które dany temat poprowadzą. Może w jego ramach zaproponują bardziej szczegółowe, zawężone wątki tematyczne.

Czekam na Wasze podpowiedzi, sugestie i jakiekolwiek uwagi.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

A przy okazji zapraszam Was serdecznie do GRUPY TUTAJ

A przy okazji przypominam o wczorajszym LINKOWYM PARTY na blogu

 

Beata Redzimska Vademecum Blogera
Beata Redzimska

Zapisz się na Newsletter

More from BEATA REDZIMSKA

Bo ja jestem dziergająca.

Postanowiłam, że jakoś muszę uczcić setną edycję Wspólnego Czytania i Dziergania z...
Read More

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *