3 proste porady blogowe.

porady blogowe

porady blogowe

Dzisiaj szybka porcja porad blogowych. Właściwie wrzuciłam je już jako notki na Facebooka. Ale facebookowe statusy żyją krótko, dlatego stwierdziłam, że powtórzę je na blogu.

Jak dodać podpis w G-mailu?

Czy macie podpis mailowy? Jeżeli piszecie bloga, zaczynacie dostawać maile z zapytaniami od czytelników, może pierwsze propozycje współpracy, warto sobie coś takiego przygotować. Najlepiej z linkami do Waszych profili w mediach społecznościowych i adresem bloga. To na dłuższą metę ułatwi Wam życie i zaoszczędzi czas.

Jeżeli macie skrzynkę w gmailu jest to bardzo proste. Klikacie na śrubkę w prawym górnym rogu, dalej wybieracie Ustawienia i schodzicie do miejsca, gdzie macie opcję podpis.

porady blogowe podpis w mailu

Ja np wrzuciłam sobie coś w stylu: Pozostańmy w kontakcie i tu linki do bloga, na FB, Insta i Twittera. Oczywiście można przygotować sobie coś bardziej dopracowanego. Ale myślę, że to całkiem dobry początek.

2 minuty pracy, a ile zaoszczędzonego czasu na przyszłość.

A przy okazji robienia porządków w skrzynce mailowej, zajrzyjcie do Natali z Jest rudo do posta INBOX ZERO.

Grafiki na bloga.

Jak przygotować proste grafiki na bloga i do social mediów?

Jest wiele różnych programów: sama chętnie korzystam z PicMonkey czy Canvy. Ale jakiś czas temu pokochałam PABLA. Urzekłam mnie jego prostota i nastrojowe plansze z najróżniejszymi tłami. To fajny program graficzny do przygotowywania cytatów na bloga i do social mediów. Tyle razy go zachwalałam, ale nie dopatrzyłam się tego, co w nim najciekawsze. Bo w Pablu można załadować swój własny obrazek (to znacznie zwiększa jego możliwości), można zmienić kolor tekstu (np na czarny, czerwony i niebieski), można dorzucić (nadkleić na obrazek) własne logo. Zaznaczyłam Wam kwadracikami miejsca, na które warto zwrócić tu uwagę.

porady blogowe Pablo jak przygotowac grafiki na bloga

Galeria zdjęć na bloga.

Jak przygotować galerię zdjęć na bloga czy do social mediów?

Tu podobnie możliwości i programów, które to robią jest wiele. PicMonkey, Canva i ostatnio mój ulubiony FOTOR. A w nim galerie zdjęć o bardzo oryginalnych kształtach np serduszkowe.

porady blogowe Fotor, jak przygotowac galerie zdjec

3 cytaty.

To w pewnym sensie też odnosi się do blogowania. Sama jak ostatnia idiotka latami męczyłam się z tłumaczeniem fachowych tekstów o zdrowiu, których nikt nie czytał. Aż w końcu dorwałam książkę Kominka, który pisze, że bloger nie jest od powielania wiedzy, która jest już znana. Niby oczywiśte, bo od tego są fachowe portale, za którymi stoją stada specjalistów.

Ludzie mogą wątpić w to, co mówisz, ale uwierzą w to, co robisz. porady blogowe, cytaty

Bloger jest raczej od pokazania dana rzecz sprawdza się w jego życiu. To taki królik doświadczalny, który wszystko przemieli, przetrawi i na koniec wypluje niezależną opinię. Ale żeby ktoś się nią przejął, bloger musi być wiarygodny. Twarz mamy jedną i pracujemy na nią miesiącami. Bo

Dlatego zanim cokolwiek napiszesz, zadaj sobie jedno proste pytanie:

Czy na prawdę żyjesz tym (i tak), do czego przekonujesz na blogu? Tylko wtedy zabrzmi to autentycznie. Zaufanie to najcenniejszy kapitał XXI wieku.

Ach ten niepoprawny Albert Einstein.

Porady blogowe, cytaty, ALbert Einstein

Do czego Was to inspiruje? Ile talentu czy geniuszu jest w każdym sukcesie, a ile ciężkiej mozolnej pracy.

Sam talent, nie poparty pracą daleko nie zajedzie.

Szczególnie w blogowaniu, bo tu dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy potrafią czekać i umiejętnie promują to, co piszą.

Tak przy okazji, czy pamiętacie o tym, by od czasu do czasu podsunąć czytelnikom starsze wpisy. Np skutecznym zabiegiem jest wrzucenie w treści wpisu, czy pod nim linków do pokrewnych tematycznie postów. Przypomnijcie sobie jak działa Wikipedia. W ten sposób jest szansa, że czytelnik zostanie dłużej na blogu, przejrzy więcej artykułów. To drobry znak dla wyszukiwarek (zmniejsza tzw bounce rate czyli współczynnik odrzuceń). Czytelnik nie ogranicza się do jednej strony docelowej, na którą trafił z wyszukiwarki, ale buszuje dalej.

To na tyle. Pozdrawiam serdecznie

Beata

Nie mam żadnych talentów, prócz namiętnej ciekawości.? PORADY BLOGOWE? ALBERT EINSTEIN

Beata Redzimska Vademecum Blogera
Beata Redzimska

Zapisz się na Newsletter

Tags from the story
More from BEATA REDZIMSKA

Jak zdobyć followersów na Instagramie?

Bez Facebooka, Instagrama i innych społecznościówek trudno nam zaistnieć. Ludzie chcą nas...
Read More

23 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *