Jedz rzodkiewkę, czyli zrób jedną rzecz dziś, za którą podziękujesz sobie jutro.

X jak żyć zdrowo rzodkiewka

rzodkiewka jak żyć zdrowo rzodkiewka

Kiedyś prowadziłam taki cykl na moim drugim blogu MODA NA BIO. Ale tamten blog poszedł w odstawkę, a cały cykl w zapomnienie. Tymczasem ostatnio myślę sobie, że przydałoby mi się (i może komuś z Was również) takie przypomnienie kilku zasad zdrowszego stylu życia i dobrych nawyków.

Bo drobne rzeczy, które powtarzamy codziennie 365 razy w roku, mają ogromny wpływ na nasze życie. Te dobre – dobry, te złe no cóż – nie najlepszy. Ale czy każdemu z Was w napiętym grafiku dnia starcza czasu i zapału na codzienne pielęgnowanie dobrych nawyków ? A może byłoby warto ?

Dlatego chciałabym w tym tygodniu namówić Was do zrobienia 3 prostych rzeczy … dla zdrowia i dla dodania sobie energii.

1. Jedz rzodkiewkę (o tej porze roku).

Wszyscy wokoło trąbią, by jeść więcej świeżych warzyw i owoców. Ale najlepiej by były one z danej pory roku i wyhodowane lokanie. A jeżeli na naszych stołach przez cały rok niezmiennie goszczą ziemniaczki i pomidory, to może w tym okresie warto by było dorzucić do nich odrobinę rzodkiewki. Bo rzodkiewka to bomba dla zdrowia. Ale o tym więcej za chwilkę.

2. Zrób sobie mały spacer na łonie natury.

Dotleń się i to dogłębnie. Warto skorzystać z ładnej pogody i wyskoczyć sobie do pobliskiego parku. Choćby po to, by przysiąść na ławeczce z książką czy robótką. A przy tej okazji skorzystać z jonów ujemnych, którymi hojnie obdarza nas przyroda. Te jony ujemne są dobre dla naszego zdrowia, w przeciwnieństwie do jonów dodatnich, emitowanych przez otaczające nas wkoło urządzenie elektryczne i wifi.

A w parku na ławeczce nawet mozlone chowanie nitek będzie przyjemnością. U mnie ponczo ze 110 elementów stopniowo się oczyszcza z supełków.

jak żyć zdrowo crochet ponczo

3. Choćby na jedno popołudnie odetnij się od sieci. Wyloguj się do życia.

Tego prawdziwego, realnego, pełną piersią, a nie mierzonego ilością lajków i szerów. Wyłącz wifi. Wyłącz aplikacje, które tak ułatwiają nam życie, a przy tym wpędzają w uzależnienie. Bez nich jak bez ręki. Dlatego są z nami wszędzie. Ale czy inaczej się nie da? Teraz to już chyba nawet można dostać takie pampersy, które wyślą nam sms-a : „Mamo zakasuj rękawy, jest KUPA”.

X jak żyć zdrowo rzodkiewka

No i obiecana rzodkiewka. Jak, z czym i dlaczego warto ją jeść?

Rzodkiewka to bomba dla zdrowia.

  • W połączeniu z eszalotką czy cebulką zapobiega chorobom nowotworowym.

Chroni przed rakiem układu pokarmowego, płuc, jajników, nerek.

  • Zawiera substancje o działaniu przeciwutleniającym.

Zarówno rzodkiewka, jak i jej liście. Te z powodzeniem można jeść surowe. Mają dość wyrazisty smak, ale z czasem można się przyzwyczaić, można dodać je do sałatek, czy nawet smoothie. Albo zrobić z nich pyszną zupę Wiosenna zupa z lisci rzodkiewki – PRZEPIS.

  • Rzodkiewka w duecie z oliwą z oliwek wpływa korzystnie na nasze serducho.

  • A na wiosnę wspaniale oczyszcza organizm po zimie.

Taki wiosenny detoks można sobie zrobić serwując sobie startą rzodkiewkę w połączeniu z burakami.

 

Prosty pomysł na rzodkiewkę:

Mieszamy plasterki rzodkiewki, oliwki, pomidorki koktajlowe, natkę pietruszki. Doprawiamy do smaku sosem winegret na bazie oliwy z oliwek.

Pozostaje Wam wyznać moje złe nawyki czytelnicze. Czytam „Prywatne życie Napoleona” autorstwa Octava Aubry i zamiast czytać po kolei, skaczę sobie po książce i podglądam zakończenie.

A Wy czy też macie taki zły nawyk czytelniczy?

Pozdrawiam serdecznie

Beata

rzodkiewka jak żyć zdrowo rzodkiewka

rzodkiewka , jak żyć zdrowo rzodkiekwa

 

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Zapisz się na Newsletter

Tags from the story
,
More from BEATA REDZIMSKA

Kiedy Love story nie kończy się happy endem.

Miłość niejedno ma imię. Choć niestety nie zawsze kończy się happy endem....
Read More