Uwierz w siebie. Nie jestem autostradą. Nie dam po sobie jechać.

Czyli moje radosne podsumowanie tygodnia i kilka dobrych linków.

Muszę Wam coś wyznać: wcale nie jestem wyśmienitą kucharką. Dlaczego więc porywam się z motyką na słońce, czyli na pisanie bloga kulinarnego? Lubię gotować. Ale od zawsze miałam w sobie głęboko zakorzenione poczucie, że nie umiem tego robić. Ale skoro to lubię. Postanowiłam je wykorzenić i robić to z podwójną przyjemnością i bez kompleksów. Wykorzystując pozytywną energię jaką daje mi blogowanie.

« Róbcie to, co sprawia Wam przyjemność. Cieszcie się życiem. Przeżywajcie je z pasją. Pamiętajcie, że życie w poczuciu szczęścia, życie, w którym widzimy sens jest drogą która naturalnie prowadzi    do zdrowia ». Hiromi Shinya japoński lekarz
 
I to jest ważniejsze od skrupulatnie przestrzeganej diety. Dla zdrowia.

Blogowanie, szukanie pomysłu na kolejny wpis, podglądanie jak to robią inni stymuluje moją kreatywność i energią życiową. Dlatego z takim zapałem się w to bawię. Mimo, że zdarzają mi się krytyki i krytycy. Nie wszystkie moje kuchenne rękoczyny dało się zjeść. Ale tych, których nie dało się zjeść, nie publikuję u siebie na blogu. 

Nie dam po sobie jechać (krytykantom). Nie jestem autostradą.

Pokasowałam negatywne komentarze pod moimi przepisami. Nie mają tu racji bytu. Tylko niepotrzebnie popsują apetyt, komuś, kto się tam zaplącze. Ale to nie była moja pierwsza reakcja. Złapałam się na tym, że w pierwszym odruchu chciałam przepraszać autora komentarza, że … żyję.

Przepraszam, że żyję? Dlaczego?

My kobiety, zbyt często niewystarczająco w siebie wierzymy. A przecież możemy, chcemy i potrafimy. Ale podwyżki, awanse, ciekawe stanowiska przechodzą nam przed nosem.

Dzięki Pani Swojego Czasu trafiłam na bloga Pauliny Basty i tekst Kobieto ogarnij swoje mocne strony.

Babeczka zajmuje się rekrutacją w korpo. Podała bardzo wymowny przykład. Otóż w ogłoszeniu o pracę wystarczy przed nazwą stanowiska umieścić słowo « najlepszy » (np najlepszy specjalista od marketingu), by większość kobiet o odpowiednich kompetencjach zrezygnowała z ubiegania się o nie. Panowie nie mają tego typu oporów. Niewiarygodne, ale prawdziwe.
 
Odniosłam to do mojej postawy wobec krytyki.

Jeżeli zacznę za wszystko przepraszać, to nigdy nie pójdę naprzód. 

Blog to nie książka, którą przed opublikowaniem przeglądają stada wydawców i korektorów. A i tak zdarzają się literówki. Nie każdy wpis się uda. Ja przez mój przedostatni wpis o wygłupianiu się w konkursie na Bloga Roku (a po prostu nabijałam się z samej siebie), straciłam kilku obserwatorów. Każdemu zdarza się gorszy dzień, czy głupszy pomysł. Ale ja jestem zwolennikiem tego, by próbować. Według myśli, którą znalazłam na Facebooku: 

« Głupie nie są rzeczy, które wymyślasz. Głupie jest to jeśli ich nie realizujesz ».

Choć czasami żałuję, że zaangażowałam się w pisanie dwóch blogów, a teraz nie mogę wybrać z którego zrezygnować.
 
If at first you don’t succeed, you are normal.  

Też znalezione na fejscie. Jeżeli z początku coś Ci się nie udaje, to jesteś normalny.

Dziewczyny czemu nie wierzycie w siebie?

Sama nie wierzę. Już prawie zaczęłam przepraszać pana krytykanta, że na moim blogu są niedoróbki (bo są), że szablon nie jest idealny (bo póki co nie mogę pozwolić sobie na płatny). Ale ja włożyłam na prawdę dużo serca, wysiłku i czasu w rozwój bloga. 

Tak, że nie zamierzam przepraszać, tylko iść naprzód.

Nie mówię, że nie należy słuchać krytycznych uwag. Bo czasami na prawdę warto. Podejść do nich z odrobiną zimnej krwi. Zastanowić się, co w nich jest uzasadnione. I wykorzystać to konstruktywnie. Ale nie dać się zbić z kursu. Nie dać sobie podciąć skrzydła. Nie dać sobie wmówić, że jesteśmy gorsze. Bo nie jesteśmy.

Nie byłabym sobą, gdyby nie było cytatu.

„Bez wiary potykamy się o źdźbło, z wiarą przenosimy góry”.

 „Nie ma takiej rzeczy, jak porażka. Tylko uczenie się”. Tony Ribbins.

Tak potraktowałam swój udział w konkursie na Bloga Roku. Nie miałam absolutnie żadnych szans. A jednak znalazło się kilka wspaniałomyślnych osób, które zagłosowało na mnie. Choć od tylu lat mieszkam za granicą i przed « erą blogowania » miałam bardzo mało znajomych w kraju. Dziękuję. Szczerze i z serca.

Nie ja jedna dwoiłam się i troiłam, by Was rozbawić i pozyskać dodatkowe głosy. Polecam kreatywne i zabawne kampanie Agnieszki (Lifemanagerka – z psem) i Magdy (Moaa), za które trzymam kciuki i które wraz z Kasią z Simplicite są moimi typami do tej nagrody.

Magda, czyli Moaa

 

Agnieszka, czyli Lifemanagerka.
Ja: No i zaczęła się walka o głosy. Potrzebuję Waszego wsparcia.

 

No i porcja motywujących linków

  • Jak wygrałam, choc przegrałam: Wygrzebałam stary wpis Karoliny, ale na czasie, w którym pisała o tym wszystkim, co musiała przeżyć (jaką nagonkę na siebie przeżyła) albo raczej jaką nagonkę jej zgotowali przeciwnicy polityczni w wyborach. Dziewczyna ma charakter i nerwy ze stali. Na prawdę podziwiam Cię Karolino.
  • Gaja i jej na prawdę cudownie pozytywny blog. Nie wiem, który tekst wybrać. Wszystkie mi się podobają. Cały blog jest cudowanie pozytywną Plantacją pozytywnych myśli.
  • 10 pomysłów na stworzenie czegoś wielkiego. 

Moje kuchenne rekoczyny

Dlaczego warto jeść pomidory. Przepis na faszerowane pomidory. 

Keks z warzywami-przepis. 

Soczewica. Prosta zupa z soczewicy. 

Prosta zupa z cukinii. 

Do wyzwania dziewiarskiego u Maknety komplet: szal, czapka, mitenki w kolorze fioletowym:

Jeżeli pomogłam, zaciekawiłam lub rozbawiłam proszę polub mnie na FB:

Zapisz się na Newsletter

Tags from the story
More from BEATA REDZIMSKA

15 rzeczy, których nie powinieneś robić na Instagramie. PODCAST

Przyznam się Wam, że większość z tych błędów sama popełniłam na jakimś...
Read More