10 ładnych i darmowych szablonów na Bloggera.

 
ladne darmowe szablony na bloggera

Ostatnio rozsmakowałam się w przymierzaniu nowych szablonów do bloga. W internecie jest ich tyle, że można dostać zawrotów głowy. Tymbardziej, jeżeli tak jak ja macie problemy z podejmowaniem decyzji. Zawsze znajdzie się coś, co byśmy chcieli, by wyglądało inaczej. Zastanawiałam się nawet, czy nie pójść za radą Introwertyczki (na jej blogu  W sieci znajdziecie wiele porad odnośnie blogowania) i nie skompilować kilku szablonów w ten jeden wymarzony.

Tyle testowałam różnych szablonów, że postanowiłam to jakoś uporządkować i w bardzo subiektywnym wpisie zebrać te, które najbardziej mi się podobały. Może oszczędzi Wam to trochę szukania.

Właściwie podobał mi się poprzedni szablon, ale miał 2 poważne wady (czy wręcz usterki techniczne). Może podpowiecie mi jak je usunąć? 
 
Po pierwsze szerokość wpisów. Niestety coś tu nie grało, bo obcinał ostatnie literki w każdej linii.
 
Po drugie: pierwsze zdjęcie z wpisu, to które wyświetla się jako ikonka było niewidoczne po wejściu do wpisu, jeżeli nie postawiłam przed nim spacji. Trudno mi było przejrzeć wszystkie stare wpisy i to naprawić. 

No i panował w nim bałagan ze zdjęciami, jeżeli nie miały odpowiedniej szerokości i nie zajmowały całej linni, doklejał się do nich tekst i wyglądało to nieestetycznie.
 
Niby darowanemu koniowi w gardło czy zęby się nie patrzy. Nie testowałam płatnych szablonów, nie wiem czy są bez zarzutu.

Przeczesałam 2 źródła:

W pierwszym z nich czyli w New blogger themes szablony są prostsze, instrukcję znajdziecie bezpośrednio na stronie z której pobieracie szablon (łatwiej je u siebie dostosować). Po wgraniu nie ma takch problemów z niedopasowaniem do Bloggera, tyle że wszystkie są na jedno kopyto jeżeli chodzi o układ postów na blogu. Choć niektóre mają dodatkowe bajery jak np slider czy zdjęcia do włożenia w nagłówku.
 
W drugim źródle My blogger themes  szablony (moim zdaniem) są ciekawsze i bardziej zróżnicowane, ale po wgraniu wymagają więcej dopieszczania i w każdym który próbowałam (choć ogólnie bardzo mi się podobał) zawsze coś nie grało. Też są dostarczane z instrukcją (znajdziecie ją w pliku, który wgraliście na kompa). 

A to już moja subiektywna lista.


Na początek z My blogger themes


1. Szablon ALLURE 

Zobacz DEMO 

ladne darmowe szablony na bloggera

Jedno kolomnowy z ikonkami mediów społecznościowych pod każdym postem. Przejrzysty. Stonowany.  

2. GRACE RESPONSIVE

ladne darmowe szablony na bloggera
 
Podobny do Allure, też jednokolumnowy, ale bardziej rozbudowany z możliwością dodania listy popularnych wpisów nad postem i sliderów z losowo wybranymi postami w kolumnach bocznych.
 
 
ladne darmowe szablony na bloggera
 
 Minimalistyczny i przejrzysty, to ten mój ex. 
 
i jego  demo
 
 ladne darmowe szablony na bloggera
 

Kolumna boczna z prawej strony, w głównej kolumnie wycinek postu ze zdjęciem. Plus gotowe ikonki mediów społecznościowych. 

i jego demo   
 
 
ladne darmowe szablony na bloggera
 

Duże zdjęcie i kilka zdań z każdego postu. Przejrzysty i elegancki szablon, prosty do zaadaptowania. 

A teraz z New blogger themes


6. HERMES MAG

i jego  DEMO 

Czerń i biel, duży slider w nagłówku (jest dodana instrukcja obsługi jak go zainstalować), jedna główna kolumna, w której mamy kolejne posty (mała fotka plus wycinek tekstu). Minimalistyczny, przejrzysty, elegancki. 

ladne darmowe szablony na bloggera

 

ladne darmowe szablony na bloggera

7.LEPONTOMAG

i jego Demo

 
ladne darmowe szablony na bloggera
 

Przejrzysty, czysty szablon ze sliderem i instrukcją obsługi. Z jedną kolumną boczną, łatwy do zaadoptowania, ale nie odbiega zbytnio od szablonów Bloggera. 

8. BASE WP BLOGGER TEMPLATE

i jego demo 

ladne darmowe szablony na bloggera


Myślę, że nie muszę opisywać, bo wszystko widać na załączonym obrazku.

9. AZSIMPLE

i jego DEMO  

ladne darmowe szablony na bloggera


10. BUSBY BLOGGER TEMPLATE

i jego demo

ladne darmowe szablony na bloggera


Jedna kolumna główna z postami w formie leadu (fotka plus kawałek tekstu) i kolumna boczna z prawej strony. U góry slider. No i dodana jest instrukcja obsługi jak zaadaptować ten szablon. 


No i jeszcze 2 szablony kafelkowe (szukałam czegoś na bloga kulinarnego o nazwie Anavella). Obydwa z My blogger themes

i jego  DEMO  
 
 
ladne darmowe szablony na bloggera
 

Dla tych, którzy poszukują szablonów kafelkowych (posty w formie boksu ze zdjęciem) np celem stworzenia fotograficznego portfolio czy tak jak ja do blogu kulinarnego, ten szablon jest bardzo przejrzysty i łatwy do zaadoptowania. Wykorzystałam go u siebie na blogu Anavella. 

12. ENPINE 

i jego demo

ladne darmowe szablony na bloggera


Sama ciągle szukam, ale mam wrażenie, że tylko marnuję na to

sporo czasu i dostarcza mi to sporo frustracji.

Pozdrawiam serdecznie. Trzymajcie się ciepło.

Beata

Jeżeli pomogłam, zaciekawiłam lub rozbawiłam proszę polub mnie na FB:


https://www.facebook.com/vademecumblogera

Zapisz się na Newsletter

More from BEATA REDZIMSKA

Rozwój osobisty. Nie porzucaj marzeń.

Dreams don’t work, unless you do. John C. Maxwell Click To Tweet...
Read More