Czy warto mieć marzenia?

czy warto mieć marzenia

Warto mieć marzenia.

Jakiś czas temu moi synowie (8 i 10 lat) przeżyli bolesne rozczarowanie. Zrozumieli dzięki życzliwym kolegom, że Gwiazdora nie ma. Przez kilka dni nie chcieli przyjąć tego do wiadomości. To chyba był spontaniczny mechanizm obronny. Bo jeżeli Gwiazdora nie ma, to co stanie się z marzeniami? Życie bez marzeń wydaje się takie ponure.
 
W dniu tego odkrycia moi synowie w pewnym sensie zrobili pierwszy krok w stronę dorosłości. Ale czy bycie dorosłym oznacza, że nie mamy prawa do marzeń? Bo powinniśmy twardo stąpać po ziemi, a nie bujać w obłokach?

Tymczasem na początku było … marzenie.

Marzeniami żywi się nasza wyobraźnia. Wielcy odkrywcy byli przede wszystkim … niepoprawnymi marzycielami (czasami po prostu wyśmiewanymi) i podążali za swoimi marzeniami. Gdyby nie ich marzenia dziś nie mielibyśmy ani internetu, ani telefonów komórkowych, ani nawet pociągów czy robotów kuchennych. Po prostu nie było by postępu. 

Wyobraźnia żywi się marzeniami.

Pewnie znacie to powiedzenia Alberta Einsteina: wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza. Jest też inne sformuowanie tego wielkiego uczonego: Logika zaprowadzi Cię z punktu A do punktu B, wyobraźnia doprowadzi Cię wszędzie.

Bo wszystko zaczyna się od marzenia.

Z marzeń rodzi się pasja, a ta nadaje sens ciężkiej pracy.
 
Marzenie z terminem realizacji i planem staje się celem. Cele są zaś naszą siłą napędową. Wcale najważniejsze nie jest jaki mamy cel. Ważne jest, że w ogóle go mamy i się go trzymamy. Wtedy staje się naszym drogowskazem i motywacją do działania.
 
Nasz umysł jest magnesem. Jesteśmy tym, czym są nasze myśli. Gdy mamy marzenia, skupiamy się na tym, czego pragniemy i zmierzamy ku temu. Wszystko nabiera innej perspektywy. Drobne nieprzyjemności pozostają tylko drobnymi nieprzyjemnościami, a nie urastają do niebotycznych rozmiarów.
 
Człowiek, który ma marzenia potrafi wykrzesać z siebie więcej energii, by zmierzyć się z codziennością. Czasem potrafi całkiem skutecznie stawiać czoło chorobie, która ma złe rokowania. Bo ma jeszcze coś ważnego do zrobienia. Np chce jeszcze zobaczyć jak wnuki dojrzewają.
 
Nie zawsze udaje się nam zrealizować marzenia. Czasami dlatego, że coś lepszego jest przewidziane dla nas zamiast. Ale ważne jest to, co dzięki nim przeżywamy i na co się odważamy. 

czy warto mieć marzenia

Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale chwil, które zapierają dech w piersiach. 

Życie jest podróżą, w której wszyscy poszukujemy szczęścia. Tymczasem szczęście nie jest stacją docelową, tylko sposobem podróżowania. Marzenia dodają nam pozytywnej energii na długą drogę. O ile sobie na nie pozwolimy.
 

Bo niektórzy mają tysiące powodów, dla których nie mogą zrobić tego, co chcą zrobić. Podczas, gdy wszystkim czego potrzebują jest jeden powód, dla którego jednak mogą. Will Whitney.

Moje marzenia:

  • niebieskie ponczo (robi się), 
  • więcej czasu na czytanie książek (bo książka ta sama kolejny tydzień),
  • znalezienie tego, w czym jestem dobra i co lubię robić i przemienienie tego w pracę.

A Wy? Jakie są Wasz marzenia? Rozmarzcie się do woli.

A jeżeli czujecie, że Wam to pomoże wyjść marzeniom ze środka, napiszcie o nich w komentarzach. Czasami trzeba pozwolić marzeniom zaistnieć, uświadomić je sobie i … znaleźć jeden powód, by chcieć je realizować.  

czy warto mieć marzenia

A to już moje szydełkowe ozdoby na choinkę (zanim ustawilismy choinkę).  

 

gwiazdka na szydelku, czy warto mieć marzenia

czy warto mieć marzenia

 

czy warto mieć marzenia

 

czy warto mieć marzenia
 

Jeżeli pomogłam, zaciekawiłam lub rozbawiłam polub mie proszę na FB:

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Beata Redzimska Vademecum Blogera
Beata Redzimska

Zapisz się na Newsletter

Tags from the story
More from BEATA REDZIMSKA

Sałatka z awokado.

Chciałabym życzyć Wam w ten szczególny świąteczny dzień zdrowych, pogodnych świąt Wielkanocnych....
Read More

17 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *