Aksimet – najlepsza wtyczka do walki ze spamowatymi komentarzami na wordpressie. Jak włączyć Aksimeta?

Aksimet to bardzo dobra wtyczka do zwalczania spamu w komentarzach. Jest automatycznie zainstalowana z pobraną wersją wordpressa. Szkopuł w tym, że trzeba ją włączyć. Póki tego nie zrobimy, Aksimet nic nie robi. No i tu zaczynają się schody. Niemniej nie takie znowu straszne. Choć ja zmagałam się z nimi przez dłuższy okres czasu, tkwiąc w zupełnie błędnym przekonaniu, że Aksimet jest odpłatny. 

Dlatego testowałam inne wtyczki do zwalczania spamu (które niestety pożerały przy okazji część wartościowych komentarzy). Na tej fali zmagań ze spamem na moim wordpressowskim blogu modanabio.com powstało kilka radosnych wpisów na Facebooku (z cyklu zbior złotych myśli wysyłanych przez roboty). Tak, te ostatnie czasami są zaprogramowane na wysyłanie budujących, choć dość ogólnikowych cytatów. Bo wtedy jest większa szansa, że podpasują pod treść komentowanego wpisu. Niektóre z nich tak mnie też urzekły, że wykorzystywałam do wzbogacenia mojego profilu na Facebooku (niemniej same spamowate komentarze ręcznie kasowałam). 

Dlatego jeżeli piszecie bloga w oparciu o wordpress.org, gorąco namawiam Was do włączenia tej wtyczki. I kłopot z głowy. A teraz już przejdzmy do rzeczy. Czas na tutorial.

Jak włączyć wtyczkę Aksimet? 

  • Otóż trzeba zdobyć do niej klucz. W tym celu najpierw  musicie zarejestrować się w  wordpress.com (nie pomyliłam się kropka com). Wystarczy to zrobić wchodząc na stronę Aksimeta http://akismet.com/   i klikając w prawym górnym rogu na „wordpress.com Sign In„.

akismet wordpress

  • Gotowe? Następnie po prostu klikamy na „Get a WordPress key”.
akismet wordpress

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Teraz wybieramy odpowiednią opcję. Chodzi nam o tę bezpłatną: „for personal, non commercial sites and blogs” czyli klikamy na „Personal”.
akismet wordpress

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  Teraz wypełniamy wymagane pola i klikamy na „Sign up”.

akismet wordpress

  • Teraz otwiera się nam plansza, na widok ktorej  odruchowo uciekamy (czyli z kartami bankowymi i żądaniem płatności). Ale spokojnie, bez paniki. Nie trzeba będzie sięgać po kartę bankową. Choc oczywiście można dobrowolnie i nie przymusowo zasponsorować Aksimeta (szczytny cel, prawda?).
  • Spójrzcie na ten suwak z prawej strony i pytanie WHAT IS AKSIMET WOTRH TO YOU? No dobra, nawet jeżeli Aksimet dużo dla Was znaczy (mi ogromnie ułatwia życie), to ten suwak można po prostu wyzerować. Z mniej lub bardziej czystym sumieniem. Biznes is biznes.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ja wyzerowałam i Aksimet odwala za mnie czarną robotę na blogu. Jeszcze nie zapomnijcie wpisać Imię i nazwisko czyli First name i Last name i kliknąć na Continue.
akismet wordpress
  • Fanfary. „Tam tam tam”: All Done. Udało Ci się. Brawo. Słodka dawka pozytywnych emocji. Klucz do Aksimeta jest nasz.
 
akismet wordpress
  • Teraz musisz przejść do bloga i wpisac uzyskany klucz do Aksimeta w odpowiednie pole.

 

akismet wordpress

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Jeżeli wszystko poszło jak po maśle, zapala się zielone światło (dla nas), czerwone dla spamerów i przeczytacie: Prawidłowy.

akismet wordpress

 

 

 

 

 

 

 

To już wszystko. Jeżeli szukacie dodatkowo innych wtyczek do zarządzania komentarzami na wordpressie, to możecie spróbować: 

Pozdrawiam serdecznie

Beata nregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Beata Redzimska Vademecum Blogera
Beata Redzimska

Zapisz się na Newsletter

Tags from the story
More from BEATA REDZIMSKA

Gdzie założyć bloga?

  Z pewnością najprostsze jest założenie bloga na którejś z darmowych platform....
Read More

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *