tutoriale Blogger

Jak przenieść bloga na Bloggerze na własną domenę?


Czy zastanawialiście się nad przeniesieniem bloga na własną domenę?

Co to oznacza? Posiadanie własnego adresu w internecie. Z tym że opłatę trzeba ponawiać co rok.
 

Wielu specjalistów od blogowania jest zdania, że warto to zrobić.

Np Darren Rowse (chyba najbardziej znany bloger na całej kuli ziemskiej – autor wspaniałego bloga problogger.net ze wskazówkami dla blogerow) zapytany o 3 największe błędy, które popełnił w początkach swego blogowania wymienił: nie wykupienie od samego początku własnej domeny. 

Ale spokojnie, dla Darrena prowadzenie bloga stało się sposobem na życie (po prostu jest to jego pełnoetatowa praca – jest blogerem anglojęzycznym). Nie chcę tu absolutnie powiedzieć, że każda osoba blogująca z pasją i dla pasji powinna zdecydować się na ten krok.

Bycie właścicielem własnej domeny ma pewne zalety, ale wiąże się również z kosztami (choć w rozsądnych granicach). A przecież nie każdy chce spieniężać swojego bloga i wydawać na niego pieniądze.

Dlaczego zdaniem specjalistów warto być włascicielem własnej domeny (czyli adresu swojego bloga):


1. Bo to działa motywująco.

Bycie na swoim to odpowiedzialność, ale i motywacja.

2. Budujesz swoją markę.

Co jest szczególnie ważne jeżeli uda się Wam uczynic Wasz blog popularnym. No i przy okazji adres Waszego bloga staje się łatwiejszy do zapamiętania. Nie będzie już w nazwie: blogspota czy wordpressa. Np zamiast www.vademecumblogera.blogspot.com przechodzimy na www.vademecumblogera.pl.

Zresztą adres wymyslacie sobie sami. Podobnie jak i rozszerzenie (pl, com, net …) wybieracie takie, z jakim Wam do twarzy (a przynajmniej takie, które będzie wygodniejsze z praktycznych względów).

3. Twoje miejsce w sieci na własność.

Jeżeli rozkręcisz bloga na Bloggerze pod dajmy na to adresem: 

mojsuperwspaniałyblog.blogspot.com i ta cudowna nazwa (czyli mojsuperwspaniałyblog) stanie się Twoim znakiem rozpoznawczym w sieci.

Ktoś sprytnie może sprzątnąć Ci ją srzed nosa, rejestrując pod nią własną domenę. A przecież długo na nią pracowałeś.  Nieładnie. Ale biznes is biznes.

4. Zyskujecie większą niezależność.

Pracujesz na siebie, na swoje dobre imię. Pracujesz na wypromowanie czegoś, czego jesteś właścicielem. Jak pracujesz na to? Zarówno przez pisanie dobrych tekstów, jak i zdobywanie linków. 

W pewnym sensie stajesz się bardziej wiarygodny dla firm, które byłyby zainteresowane współpracą z Tobą. Napisałam w pewnym sensie, bo własna domena – pracy za nikogo nie zrobi. Ruch też sam się na niej nie pojawi.

Ale, wolnoć Tomku w swoim domku. Wiadomo, że inaczej traktuje się wynajęte, a inaczej kupione mieszkanie. 

 

Choć tu należy rozróżnić 2 pojęcia: domena i hosting. 

  • Domena to adres strony.
  • Hosting to jej dom, miejsce, gdzie jest przechowywana. 

Piszę to oczywiście w dużym uproszczeniu. A i tak myślę, że jak jakiś specjalista przeczyta, to się przyczepi. Tylko, że ja nie piszę bloga dla specjalistów. Tlko dla blogerów, którzy (podobnie jak ja) szukają dobrych rozwiązań dla rozwoju własnej pasji blogowej.

Tu (w zakresie domeny i hostingu) są możliwe różne kombinacje: 

 

  • Wykupienie zarówno swojej domeny i hostingu

Za każde wymagana jest osobna opłata raz na rok. Na tej zasadzie działa wiele blogów korzystających z oprogramowania wordpress.org (które dopiero instalujecie na własnej domenie). 

Tak funkcjonuje np mój blog: www.modanabio.com.  W tym przypadku nazwa domeny to www.modanabio.com. Ale dla własnej domeny można wybrac różne rozszerzenia np pl. 

Zakup samej domeny to koszt rzędu kilku euro na rok (w zależności od wybranego rozszerzenia). Do tego trzeba dorzucić hosting. Rocznie (razem) wypada po jakieś 30 euro. Ja tu korzystam z usług francuskiej firmy (mieszkam we Francji) ovh.fr.

Ale nie każdy jest gotowy inwestować takie środki w coś, co przede wszystkim jest dla niego dobrą zabawą.

  • Ale na Bloggerze z kolei można wykupić tylko własną domenę, dzięki czemu poniesione koszty są dużo niższe.

Około 3 euro (1O zł) za pierwszy rok (domena z rozszerzeniem pl) i 11 euro (40 zł) za kolejny rok. Tak, te koszty rosną, ale mam nadzieję, że pozostają w rozsądnych granicach.

Jeżeli spojrzycie na adres tego bloga, wyjaśniam, że w ostatnich dniach nastąpiła tu mała zmiana. Korzystając z opcji dostępnych na Bloggerze, przekierowałam mojego bloga na własną domenę. Akurat nie odbiło się to niekorzystnie na ruchu. Choć od strony technicznej jeszcze nie wszystko udało mi się ogarnąć i pozmieniać adres w rożnych miejscach. 

Dla tych, których interesowałoby,  jak to zrobiłam (bo to pytanie powraca): krótki opis a własciwie kronika moich przenosin z www.vademecumblogera.blogspot.com na www.vademecumblogera.pl . 

Przyznam się, że sledziłam tu tutoriale i techniczne wyjaśnienia ze stron Ebizpro i Hellyeah. Na koniec napotkałam mały problem, ale i na niego znalazłam radę, dzięki wskazówkom na blogu Marilabo

Domenę wykupiłam tym razem w polskiej firmie www.ovh.pl. Ale oczywiście firm oferujących tego typu usługi jest bardzo wiele. Ja po prostu wcześniej miałam już doświadczenie z francuską wersją tej firmy.

A oto mój tutorial – nie tutorial.

 

Jak przenieść bloga z Bloggera na własną domenę?

  • Po pierwsze musimy zacząć od wykupienia własnej domeny. Ja zrobiłam to na www.ovh.pl . Musimy wcześniej sprawdzić, czy dana (wymarzona) nazwa jest dostępna (wolna). Najlepiej, by byla nie za długa, łatwa do zapamiętanią i z rozszerzeniem pl (jeżeli piszecie dla polskojęzycznego internauty). 
  • Jeżeli tak (domena jest do wziecia) to idziecie Dalej i Dalej, aż dochodzicie do poletka: Chcę zamowić domenę bez hostingu. Klikacie na Dalej. 
  • Najprostsza z możliwych ofert wypada Wam za 9.89 PLN bez VAT-u.

 

 

  • Domena wykupiona, wchodzimy na utworzone konto w ovh. Dostaniecie maila ze wskazówkami. 
  •  Otwieramy Domeny DNS

  • Klikamy na strefa DNS
 
  •  Po otwarciu kolejnej strony schodzimy w dół i klikamy na symbol ołówka CNAME i nowym adresie bloga
  • Kolejna plansza: Z rozwijanej listy w punkcie subdomena wybieramy CNAME www
 
 
  • A w polu adres docelowy wpisujemy ghs.google.com. Nastepnie klikamy na Zatwierdz
 
  •  Teraz trzeba bedzie edytować pole A. Klikamy na symbol ołówka i musimy zmnienić podana wartość na 216.239.32.21
 
  • Z rozwijanej listy wybieramy adres IP wybieramy opcje: Inny adres docelowy. Wartosc 216.239.32.21 wpisujemy w pole adres docelowy
  • Teraz musimy kliknac w Pole A, by skonfigurować identycznie 3 pozostałe adresy IP
  • Wpisujemy druga wartość z poniższej listy czyli 216.239.34.21
216.239.32.21
216.239.34.21
216.239.36.21
216.239.38.21
  • Pole subdomena pozostawiamy puste. 
 
  • Podobnie robimy z dwoma pozostalymi adresami.

 

  • Teraz przechodzimy od Bloggera. Ustawienia, Podstawowe, Dodaj domene niestandardowa:
  •  W ustawieniach zaawansowanych musimy wkleić adres nowej (wykupionej) domeny

 

Własna domena internetowa na Bloggerze
  • Ale tu pradwdopodobnie pokaze sie nam komunikat: Nie mogliśmy zweryfikować Twoich uprawnien do tej domeny Bład 12.

 

 
  • Musimy wrocic do panelu ovh. Wchodzimy do Strefa DNS

 

  • Dalej wybieramy Pole CNAM
  • Tu wróćcie do Blogera do Waszego komunikatu bledu. Pobierzcie z niego kolejno dwa rzadki cyferek i wstawcie je odpowiednio w rubryki Subdomena i Adres docelowy. Ale Wasze  cyferki powinny być inne niż moje.
Własna domena internetowa na Bloggerze
  • Po dokonaniu tych zmian ponownie Wchodzimy do Blogera w Ustawienia Podstawowe
 
 
Własna domena internetowa na Bloggerze
 
  • Teraz wpisujemy nowy adres, odhaczamy okienko “Przekierowanie z domeny  “stara nazwa”
Własna domena internetowa na Bloggerze
  • Cierpliwości. Za jakiś czas Wasz blog pojawi sie na nowej domenie. Ja zobaczyłam go nastepnego dnia rano. Pozdrawiam serdecdznie

Beata

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(63) Komentarze

  1. Właśnie wykorzystałam twój tutorial, a domenę wykupiłam w lutym – nie ma to jak szybkie działanie. Ale na razie mój blog zniknął z powierzchni internetu 🙁

    1. Mariola says:

      Witam, zrobiłam wszystko jak pani opisuje jednak wychodzi mi na blogu w blogerze błąd 13 Nie mogliśmy zweryfikować Twoich uprawnień do tej domeny. (Błąd 13,W witrynie rejestratora domen znajdź ustawienia systemu nazw domen (DNS) i wpisz następujące dwa rekordy CNAME: ). czy moze mi pani poradzic co zrobic dalej, Z góry dziękuję

  2. Zrobilam wszystko niby tak samo i moj blog od 3 dni nigdzie sie nie wyswietla 🙁

    1. To nie jest normalne, u mnie wystarczylo 15 minut, a moze wykasuj to przekierowanie, ktore zrobilas i zrob to jeszcze raz od poczatku. Bylam na Twojej stronie, ale tam jest jakas informacja o szablonie, moze Twoj szablon to blokuje. Pozdrawiam serdecznie Beata
      PS Niestety nie wiem jak inaczej sie z Toba skontaktowac Trzymaj sie

  3. Witam, a czy to normalne że skasowały się wszystkie komentarze?

  4. Dzięki wielkie za to, uratowało mi to dziś tyłek 🙂

  5. Czy po zakupie domeny jeżeli mam bloga tak jak i w tym przypatku na bloggerze nie trzeba wykupywać żadnego dodatkowego hostingu? Tylko samą domenę?

    1. W przypadku bloga na Bloggerze wystarczy wykupienie domeny, a blog pozostaje nadal na Bloggerze. To w przypadku blogow opartych o wordpress.org (to bezplatne oprogramowanie) trzeba wykupic nazwe domeny i hosting. Ale wordpress ma za to swoje zalety i daje pewnie wieksza niezaleznosc. Pozdrawiam serdecznie Beata

  6. witaj… dzięki Twojej instrukcji udało mi się przekierować bloga na swoją domenę… super… pozdrawiam

  7. Zrobiłam wszystko zgodnie z Twoją instrukcją i finalnie wyskoczył mi błąd 13 (wcześniej 12) – nie mam już pomysłu co może być nie tak… Czy orientujesz się może czy jest opcja powrotu do pierwotnych ustawień DNS? Może jednak tam coś poplątałam i warto zrobić wszystko jeszcze raz od nowa. Będę bardzo wdzięczna za odp 🙂

    1. Jednak się udało – polecam wszystkim mającym problem z błędem 13 skorzystanie z instrukcji tutaj: http://edytuj.blogspot.com/2012/12/homepl-raz-jeszcze.html
      Pozdrawiam serdecznie 🙂

  8. za nic w swiecie nie moge przejsc tego błędu 12 🙁

    1. jakims cudem sie udalo teraz czekam 🙂

    2. działa działa dzieki:)

  9. 11. marca postanowiłam przenieść blog z blogspota na własną domenę. Znalazłam u Pani bardzo pomocny poradnik.
    Wszytko zrobiłam jak należy, na końcu pojawił się błąd 12 – ok norma.
    Dodałam odpowiednie rekordy, które zadziałały. Błąd 12 zniknął i mogłam w końcu zapisać na blogspocie nowy adres bloga. Zaznaczyłam także opcję przekierowania.
    I tu pojawia się moje pytanie,bo nigdzie nie znalazłam tak szczegółowej informacji.
    Stary adres http://www.geocachingpomojemu.blogspot.com
    już nie działa – pojawia się informacja o zmianie adresu na http://www.zapiskigeocacherki.pl i możliwości przekierowania. Jednak kiedy klika się “tak przekieruj mnie”, pojawia się informacja, że strona o podanym adresie nie istnieje.
    Próbowałam na kilku różnych przeglądarkach.
    Czy to jest normalne? Tzn. czy mimo tego, że w blogspocie nastąpiła poprawna weryfikacja (brak błędu 12) i wszystkie nowe dane zostały wprowadzone i zatwierdzone, to nowy adres może nie zostać znaleziony?
    Czy jednak strona powinna być widoczna od razu po prawidłowej weryfikacji?
    Czy może należy odczekać jakiś czas zanim nowy adres zacznie działać?

    Wydaje mi się, że skoro DNSy się zaktualizowały, tak że blogger widział wprowadzone zmiany, dodane pozycje, to chyba od razu strona powinna być widoczna i dostępna w końcu więcej zmian się nie wprowadziło – czy może źle myślę?

  10. suspicious plum says:

    Dziękuję Ci bardzo za ten poradnik 🙂 Chyba nigdy bym sama przez to nie przebrnęła.

  11. Mam pytanko wyskakuje mi taki komunikat w pierwszym kroku co to jest?Readonly session ?

  12. polaart.blogspot.com says:

    Aż głupio się przyznać, ale mi to nie za bardzo idzie. Chyba się trochę w tym pogubiłam 🙁
    W ustawieniach bloggera nie mam czegoś takiego jak “+dodaj domene niestandardową” i nie wiem co zrobić w takim przypadku. Proszę, błagam o pomoc!

    Z góry dziękuję 🙂

    1. Moze w miedzyczasie sie to zmienilo w Bloggerze, teraz weszlam do Bloggera w Ustawienia, Podstawowe, Adres bloga i dalej Ustaw dla swojego bloga URL uzyskany od innej firmy. To powinno byc wlasnie tutaj. Pozdrawiam serdecznie Beata

  13. James Bert says:

    A mozna tez poradnik jak wstawic favicon ??

  14. Kasia says:

    Cześć 🙂 Chciałam zapytać co jeśli zrobiłam wszystko z poradnikiem, a wyskakuje mi komunikat “Strona niedostępna. Nie otrzymano odpowiedzi z serwera DNS” to mam czekać nadal bo jakaś aktywacja nie nastąpiła, czy zrobiłam coś źle?

    1. teZ tak mam 🙁

  15. Małgorzata Smajdor says:

    Czyli w ovh nie jest potrzebne wykupywanie hostingu, by mieć dostęp do tych pól, gdzie dokonuje się niezbędnych zmian, by podczepić naszą domenę na blogspot? Pytam, bo jak wykupiłam domenę na Hekko, to musiałam wykupić hosting, żeby móc takie kombinacje robić

    1. Małgorzato, ja widziałam w ovh w momencie rejestracji pytanie potwierdź, że jestesś właścicielem domeny. Tu wnioskuję, że taka opcja powinna być moźliwa. Pozdrawiam serdecznie Beata

    2. Nie musisz mieć pakietu hostingowego na ovh by mieć dostęp do strefy DNS. W ramach konta z domeną możesz również uruchomić sobie pakiet 10M z dostępem do maila i ustawić skrzynkę w domenie bez dodatkowych opłat. Potem można sobie ją dodać do gmaila: http://forum.blogowicz.info/topics18/jak-podpiac-skrzynke-pocztowa-pod-maila-w-domenie-vt6843.htm

  16. dfasc says:

    Jeżeli wykupuję tę domenę, to w jaki sposób pobierane są ode mnie pieniędze?

    1. Wykupuje się przez internet na rok. Potem otrzymujemy przypomnienie, że termin wygasa i można wykupić ponownie.

      1. Monika says:

        No i koszty nie są wysokie w przypadku działania na własnej domenie. W microhost.pl jej rejestracja to koszt 9,89 zł netto, a po roku jej ponowne wykupienie to tylko 40,20 zł netto. No i nie trzeba się obawiać o żadne ukryte koszty, bo microhost.pl nie nalicza żadnych prowizji i dodatkowych opłat.

  17. dzięki za super poradnik- jak zwykle Twoje instrukcje są niezastąpione! Szykuję się do takiej “operacji” na moim blogu, mam nadzieję, że się powiedzie:)

  18. Patrycja Bonczewska says:

    Masakra zmienili panel i nie mogę nic zrobić;(

  19. Pani Beato zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją i mam ciekawy problem. Mianowicie zamiast mojej strony otwiera się strona interii. Pisałam do ovh i niby u nich wszystko jest oki. Nie mam pojęcia co się stało ;( czemu zamiast mojego bloga otwiera się strona Interii ???

  20. Marta Zbrożek says:

    czy dałoby radę uaktualnić ten poradnik pod nowy panel OVH?

  21. Kikimora says:

    Co robić, jeżeli po 24 godzinach nadal blog nie pojawia się pod nowym adresem?

    1. Marta, to nie jest normalne. A gdybys spróbowała cały proces przeprowadzić jeszcze raz.

    2. Marta, to nie jest normalne. A gdybys spróbowała cały proces przeprowadzić jeszcze raz.

      1. Kikimora says:

        Poczekam do wieczora, jak nadal nic nie będzie to tak zrobię

        1. Zwiedzaj Kraj says:

          Kikimora i jak, udało się? Bo mam ten sam problem, wszystko zrobione jak należy a strona nie działa…. 🙁

          1. Kikimora says:

            Przepraszam za brak odpowiedzi, udało się, trochę zagmatwałam z CNAME. Tobie pewnie też się już udało. Mam za to inny problem, mianowicie RSS. Jak uruchomić RSSa mając domenę niestandardową w bloggerze? Opcja jest zablokowana w panelu admina. Trzeba coś zrobić w kodzie? Wgrać jakiś widżet?

          2. Seba zwiedza says:

            Nie, nie udało mi się:) Więc stwierdziłem że widocznie jest to znak, iż jedynym słusznym rozwiązaniem jest własna domena i hosting… Tak, wordpress 🙂 Po ciężkich początkach teraz jestem naprawdę zadowolony 🙂

  22. A ja mam pytanie odnośnie procesu zakupu domeny na OVH. Gdy już mam wybraną domenę (wybieram opcję bez hostingu, chcę zostać na bloggerze), jednym z kroków zakupu jest:

    WYBÓR SERWERÓW DNS, trzeba wybrać jedną z dwóch opcji:
    – Serwery OVH
    – Wybierz własne serwery dns

    Którą opcję na tym etapie powinnam wybrać?

  23. Roksana Goliszewska says:

    Udało się zmienić domenę, włączyć przekierowanie jednak po przy próbie wyświetlenia bloga pojawia się komunikat “Ta witryna jest nieosiągalna
    Nie znaleziono DNS address serwera”
    Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić 🙁

    1. Sandra Zaczerpnij says:

      Mam ten sam problem. Mimo, że minęły 24 godziny nic się nie zmieniło. Bloga nie ma ani pod starym adresem ani nowym :/ Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

      PS Napisałam już do działu pomocy OVH

      1. Roksana Goliszewska says:

        Również zgłosiłam się do Ovh i pomogli od ręki 🙂 w panelu OVH trzeba w strefie dns usunąć rekordy TXT
        manager -> nazwa domeny -> strefa dns -> przy rekordach TXT klikamy na kosz.

        Wkrótce po tym powinna być widoczna treść z serwera

        1. Sandra Zaczerpnij says:

          U mnie był inny błąd, ale szybko mi odpisali i pomogli 😉

    2. właśnie mam ten sam problem

      1. ok, już naprawiłam, wszystko hula.
        Dziękuję za czytelny opis. pozdrawiam

  24. Wow jaki wyczerpujący wpis! Dzięki za pomoc 😉

  25. Urbinho says:

    Czy jest ktoś, kto robił podobne kroki, lecz na domenie zakupionej na domena.pl (.pl na rok jest za 0 zł)? Ciężko jest mi to ogarnąć…

    1. Małgorzata S says:

      A ile Cię będzie kosztowało przedłużenie domeny po 1. roku?

  26. Małgorzata S says:

    Dzień dobry, wszystko zrobiłam; zidentyfikowali moją domenę, ale czy wpiszę adres bloga z blogspot.com czy już nową domenę przekierowuje mnie na stronę stworzoną przez ovh z reścią “Gratulacje!

    Twoja domena bronowice-krakow.malopolska.pl została zarejestrowana w OVH.”
    Czy do 24 godzin powinno się to zmienić i ob adresy będą kierować na blog?

    1. Małgorzata S says:

      OK, już wiem, podziałała rada pani Roksany: Również zgłosiłam się do Ovh i pomogli od ręki 🙂 w panelu OVH trzeba w strefie dns usunąć rekordy TXT

      manager -> nazwa domeny -> strefa dns -> przy rekordach TXT klikamy na kosz.

      Wkrótce po tym powinna być widoczna treść z serwera” – dziękuję

  27. A co, jeśli po wpisaniu na blogspocie adresu z nową domeną w rubryce “Ustawienia domeny dla innej firmy” wyskoczy taki komunikat?

  28. A co jeśli po podpięciu bloga pod domenę wyskakuje taki komunikat?:Ta witryna jest nieosiągalna

    Nie udało się znaleźć adresu DNS serwera http://www.marzenieliterackie.pl.

  29. A co zrobić, jeśli ten istotny błąd 12 się nie wyświetla? Skąd mam wziąć wtedy kod?

  30. Anna S. says:

    Pytanie z serii pilnych.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją, pomijam to, że teraz zmienili wygląd i troszkę się różni, ale mam problem z ostatnią pozycją – Teraz wpisujemy nowy adres, odhaczamy okienko „Przekierowanie z domeny „stara nazwa”.
    Nie bardzo rozumiem. Ma być zaznaczone tak jak widać na tym zdjęciu, czy to pole puste?
    Zostawiłam zaznaczone i nie wiem, czy dobrze.
    Proszę o odpowiedź i dziękuję.

  31. Anka Firanka says:

    Udało się nawet z nowym panelem OVH 😉

  32. Julianna Bednarczuk says:

    skorzystałam z Twojego vademuecum, dziękuję!! blog już śmiga na nowej domenie;)

  33. Dzień dobry, mam pytanie odnośnie przechodzenia na własną domenę. Nurtuje mnie pewna rzecz i będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź czy radę.

    Jeżeli (tak czysto teoretycznie) założyłabym na blogerze bloga o nazwie: mój-blog.blogspot.com ale od razu z myślą zakupu od początku domeny: mójblog.pl To czy jest to możliwe?
    Chodzi mi o to, że przykładowo od początku chcę mieć nazwę mójblog, a nie mój-blog, jednakże rozszerzenie blogspot ma wolną tylko tą drugą nazwę.

    Czy kupując domenę można zmienić adres bloga?

    1. Tak, kupujac domene – wybierasz dla swojego bloga – strony nowy adres, a wiec wybierasz nazwe (i znowu te, ktora bedzie wolna) – a Blogger nastepnie ustawi przekierowania z domeny z rozszerzeniem Blogspot.com na Twoj nowy adres Twojej domeny. Pozdrawiam serdecznie Beata

      1. Dziękuję bardzo za odpowiedź!

  34. OK udało mi się przenieść ale pojawia mi się komunikat “Za chwilę nastąpi przekierowanie
    Blog znajdujący się tu wcześniej jest teraz pod adresem https://www.zrzucbrzuch.com/.

    Czy chcesz, aby wykonano przekierowanie?” jeśli wchodzę adres starego bloga. Pytanie da się to jakoś wyłączyć, tak żeby witryna od razu przenosiła na nowy adres?

  35. Ola says:

    Dziękuję! Wspaniały tutorial:) Teraz szata ovh się trochę zmieniła, ale na podstawie Twoich wskazówek udało się przenieść domenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *