Perełki tygodnia. 3 artykuły, ktorych nie możesz przegapic.


 

W droge po blogosferze.


Tytuł strzeliłam mocny, trochę z premedytacji, a trochę z inspiracji kursem na mordercze nagłowki Przemka Bednarza (pisałam o tym kilka postow wstecz). Ale na pewno taki tytuł jest godny moich gosci. A wpisy, ktore pragnę Wam polecic przeczytac warto. I to z kilku powodow: mogą się Wam przydac, zainspirowac, no I mowią o blogowaniu. A poza tym warto podpatrywac jak to robią inni. W koncu nikt nie ma monopolu na dobre pomysły.

1.    Pierwszy artykuł pochodzi z bloga Sen Mai Uli Phelep. Ulę i jej styl blogowania  od dłuższego czasu podglądam i podziwiam. Jej proste, przystępnie napisane teksty, ktore bardzo dobrze się czyta. Ich autorka potrafi wyłożyc obrazowo (jak ja to mowię łopatologicznie) najtrudniejszy temat.  A poza tym dają dużego kopa pozytywnej energii (a tej w życiu nigdy nie za wiele). A wpis, ktory chciałam Wam polecic ma tytuł: “Jak zmieniło się moje życie dzięki blogowaniu?” A przeczytacie w nim o tym, jak blogowanie porafi nadac rumiencow naszej szarawej egzystencji, rozbudzic całe pokłady  kreatywnosci. Moywujące prawda?

2.   Drugi artykuł, ktory pragnę Wam polecic pochodzi z bloga LifeManagerki, ktora generalnie pisze o zdrowym stylu życia, ale czasami schodzi na inne tematy (w koncu zdrowie to bardzo złożony temat – nie wystarczy samo skrupulatne przestrzeganie najlepszej diety- potrzeba życiodajnej energii, pasji). A artykuł, do ktorego przeczytania chciałam Was zachęcic ma wymowny tytuł: “Blogerze daj się polubic potencjalnym reklamodawcom”. Znajdziecie w nim o tym, czego od blogerow oczekują firmy zainteresowane wspolpracą? Jakimi kryteriami się kierują dobierając blogi do konkretnych projektow. Tymbardziej ciekawe, ze jego autorka na codzien sama bloguje, a w ramach pracy zawodowej poszukuje idelanego miejsca na reklamę dla swoich klientow.

3.   Trzeci artykuł to tutorial Chettys  o tajnikach Photoscapu Poradnik Photoscape. Sama autorka prowadzi bloga kreatywnego, więc program do obrobki zdjęc ma w małym palcu. Ale kilka umiejętnosci w tej dziedzinie przyda się każdemu blogerowi, niezależnie od wybranej niszy. Najmądrzejszy teksty zyskuje na dodaniu kilku fotek.

To na tyle. Dziękuję, że do mnie zajrzelisci i pozdrawiam.

 

Beata Redzimska Vademecum Blogera
Beata Redzimska

Zapisz się na Newsletter

More from BEATA REDZIMSKA

Podstawy blogowania: Jak pisać bloga? Poradnik

Blogowanie to maraton, a nie sprint. Dlatego zacznij pisać … na spokojnie....
Read More

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *