Jak wstawic favicon na bloga na wordpressie?

1. Jezeli masz bloga na wordpress.com. 

  • Wejdz w „Ustawienia”, „Ogolne” I pobierz plik ze zdjęcie z Twojego komputera. Wystarczy zdjęcie (a niekoniecznie favicon, czyli plik z rozszerzeniem .ico)


  • Kiedy obrazek zostanie pobrany mozesz odpowiednio go przyciąc. Pojawi Ci się specjalna plansza „Okrojenie przeslanego obrazka”.

  • I gotowe. Teraz musisz odczekac chwilkę

  • I niedlugo będziesz mogl podziwiac efekt koncowy. Favicon zaznaczony czerwoną ramką. Pojawia się w dwoch miejscach.


2. A jezeli prowadzicie bloga w oparciu o wordpress.org.

Znajdziesz wiele tutoriali o tym, jak wgrac favicona na serwer, a następnie dodac go do Twojego bloga. Najprostszą metodą jest jednak zainstalowanie wtyczki, ktora zrobi to za Ciebie. 
Oczywiscie kompatybilnych (wspolgrającyhc) wtyczek do wordpressa są tysiące i wszystkie chcialoby się miec. Tyle ze wgranie zbyt wielu wtyczek (dla bajeru) niepotrzebnie spowolni blog. Nalezy zachowac umiar i zdrowy rozsądek. Ale trudno sobie odmowic wtyczki, ktora w prosty sposob dorzuci urokliwego favicona przed adresem Twojego bloga. Jak więc to zrboc?

Wejdz we „Wtyczki”, „Dodaj Nową”, w wyszukiwarce wpisz slowo „FAVICON”. Wyswietli Ci sie cala lista wtyczek spelniających tę funkcję. Wybierz jedną z nich, zainstaluj. Gdy wtyczka jest juz wgrana, wejdz w „Ustawienia” wtyczki i wgraj Twoj plik z faviconem. A ta juz wysle go na serwer. I za kilka chwil będziesz mogl podziwiac go obok adresu Twojej strony.
  

Beata Redzimska Vademecum Blogera
Beata Redzimska

Zapisz się na Newsletter

More from BEATA REDZIMSKA

Pozycjonowanie stron. Jak zdobywać linki?

Tu miał być taki fachowo brzmiący tytuł: Zadbaj o naturalny profil linków...
Read More

2 komentarze

  • Witam! Mam pytanie. 🙂 Korzystam z wordpress.com i nie wiem jak zmienić favicon. W ustawieniach ogólnych po prawej stronie nie mam takiej opcji, jaka podana jest tutaj. Wydaje mi się, że wygląd (być może ? ) został zmieniony? Wygląda to inaczej. :/ Byłabym baardzo wdzięczna za pomoc. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *