2 proste tutoriale: Jak ustawić zdjęcie wpisu na Facebooku? Jak znaleźć link do postu na Facebooku ?

Jak ustawić zdjęcie wpisu na Facebooku?

Miałam wrzucić na ten temat krótką notkę na Facebooku, ale stwierdziłam, że w jednej notce nie da się tego przekazać. Może raczej: ja nie umiem tego zrobić. Więc szybko wrzucam to jako osobny wpis. Ponieważ sama wymieniam fotki w starszych wpisach. To mozolna praca, ale chyba zrobiłam postępy w zakresie fotografowania, bo na moje fotki sprzed kilku lat nie mogę patrzeć.

Tymczasem po wymienieniu fotki i zapisaniu zmian, gdy na  nowo chciałam podsunąć wpis na Facebooku, ten wciąż zasysa stare zdjęcie (sprzed wymiany). Oczywiście mogłam takie zdjęcie łatwo wymienić klikając na Dodaj obraz. Ale gdyby moim linkiem zechciał podzielić się ktoś inny. Lepiej zrobić to raz, a dobrze. I już o tym nie myśleć.

Dlatego pokażę Wam na szybko : jak zaktualizować fotkę, która pójdzie z danym wpisem w świat na fejsa.

Tutorial pierwszy: Jak ustawić zdjęcie wpisu na Facebooku?

Tak wyglądał mój wpis w pierwotnej wersji. Zmieniłam tytuł pod kątem SEO i wybrałam fotkę lepszej jakości i w większym formacie. Zapisałam zmiany, wklejam link na Facebooka, a tu wyskakuje mi wciąż stare zdjęcie. Oczywiście mogę je tutaj wymienić ręcznie klikając na Dodaj obraz, ale … jak mówiłam chcę to zrobić porządnie i raz na zawsze (do następnej wymiany zdjęć na blogu).

Jak ustawić zdjęcie wpisu na Facebooku?

Dlatego skorzystałam z narzędzia 

[sociallocker id=”14984″] [/sociallocker]

FACEBOOK DEVELOPERS DEBUG 

Tu wklejam link do wpisu i klikam na “Debug”.

Jak ustawić zdjęcie wpisu na Facebooku?

Sprawdzam czy zadziałało. W tym celu zjeżdżam w dół strony i sprawdzam jakie zdjęcie zostanie pobrane, gdy wrzucimy link do wpisu na Facebooka czyli “When shared, this is what will be included”. Bez zmian, ciągle Facebook pobiera starą fotkę.

Jak ustawić zdjęcie wpisu na Facebooku?

Ale, że jestem z natury nie ustępliwa cofam się na górę strony (tam gdzie wkleiłam link do mojego wpisu) i klikam tym razem na “Fetch new scrape information”, czyli poszukaj uaktualnionej informacji.

Jak ustawić zdjęcie wpisu na Facebooku?

Ponownie zchodzę w dół strony do miejsca, gdzie wyświetla się nam zdjęcie, które zostaje podane na Facebooku z linkiem czyli When shared, this is what will be included. Jest już moja nowa wymieniona fotka. Alleluja.

Jak ustawić zdjęcie wpisu na Facebooku?

Jeżeli macie bloga na wordpressie, to gorąco polecam wtyczkę SEO by Yoast, która pomaga w lepszym przygotowaniu wpisu pod kątem SEO. Wybieramy słowo kluczowe, na które chcemy wypozycjonować dany post, a wtyczka sprawdza czy wystarczająco często użyliśmy go w tekście. A przy okazji przypomina o opisaniu fotek. Dodatkowo ma jeszcze inną fajną opcję: pozwala ustalić, które zdjęcie zostanie opublikowane przy danym poście w mediach społecznościowych. W tym celu gdy mamy zainstalowaną tę wtyczkę i jesteśmy w edycji naszego postu, zjeżdżamy w dół, klikamy na Społeczności i Upload image. A dalej zapisujemy zmiany we wpisie.

Jak ustawić zdjęcie wpisu na Facebooku?

Czy wiecie jak znaleźć linka do postu na Facebooku ?

Może się Wam przydać (tak, jak mi dzisiaj) jeżeli macie komuś podesłać link do wpisu na Facebooku, lub chcecie podzielić się nim w jakiejś Facebookowej grupie. To fajny sposób na zdobywanie lajków na zasadzie wymiany z innymi blogerami.

Ale do tego potrzebny jest nam link opublikowanej na Facebooku notki. Jak go znaleźć?

To bardzo proste : klikamy na datę postu, żeby przejść do podstrony wygenerowanej dla tego postu i pobieramy jej adres URL.

JAK ZNALEZC LINK DO WPISU NA FACEBOOKU

Mam nadzieję, że komuś się te króciutkie i pisane na gorąco tutoriale przydadzą. Pozdrawiam serdecznie

Miłego weekendu

Beata

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

More from BEATA REDZIMSKA

Jeśli nie zbudujesz swojego marzenia, ktoś inny Cię zatrudni, abyś pomógł mu zbudować jego.

  Czy warto mieć marzenia? Cinderella. Kiedy Cinderella pojawiła się u nas...
Read More

36 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *