Czym kierować się w blogowaniu?

Zdrowym rozsądkiem i … kilkoma przykazaniami.

1. Nie pisz pod wyszukiwarki. Pisz dla ludzi.

2. Pisz o tym, co Cię pasjonuje. Tak, by przez długie lata nie zabrakło Ci tematu. Bo blogowanie to przedsięwzięcie długoplanowe. Fejm i hajs nie przyjdą do Ciebie po napisaniu raptem kilku dobrych postów.


3. Pomagaj ludziom. Rozwiązuj ich problemy. Dziel się poradami. Wnoś coś wartościowego do ich życia, choćby odrobinę dobrego humoru i motywację.


4. Publikuj wartościowe, unikalne i ponadczasowe treści. Najlepiej w formie poradników typu: Jak zrobić? 10 sposobów na … Pamiętaj, że Content is king.


5. Powoli i rzetelnie zdobywaj zaufanie Twoich czytelników. Zbudowanie autorytetu w sieci wymaga czasu i wkładu pracy. Nie wrzucaj byle czego na bloga. Reputację buduje się długo (mozolnie i w pocie czola). Stracić ją (lub nadwyrężyć) jest bardzo łatwo.


6.Nie zanudzaj czytelnika. Pisz ciekawie i zrozumiale. Ubarwiaj swoje teksty zabawnymi anegdotkami.  Opowiedz jakąś historię, najlepiej z puentą. Pisz z werwą, humorem, entuzjazmem. Ten bywa bardziej zarazliwy od grypy.


7. Bloguj regularnie. Google to kocha. Ale jeżeli nie masz nic do powiedzenia, po prostu nic nie mów, nic nie pisz. Szkoda Twojego czasu i czasu czytelnika. Poczekaj aż znajdziesz odpowiedni temat i dobrze go sobie przemyślisz.


8. Jesteś częścią blogosfery. Nie odcinaj się od niej. Nawiązuj kontakty z innymi blogerami. Szukaj inspiracji na innych blogach. Tylko nie kopiuj. Nie tędy droga do stworzenia tego Twojego własnego unikalnego stylu.


9. Nie zapominaj o marketingu. Dołącz do portali społecznościowych typu Facebook, Google +, Twitter, Nasza Klasa. Udzielaj się na forach tematycznych (z Twojej dziedziny). Komentuj na innych pokrewnych tematycznie blogach. Za każdym razem zostawiaj linka do Twojej strony (lub do jakiegoś konkretnego artykułu na niej).


10. Pisz i uzbrój się w cierpliwość. Nie od razu Kraków zbudowano. Nie od razu zdobędziesz zaufanie czytelników i … wyszukiwarek.Powodzenia. Pozdrawiam serdecznie

Beata

Jeżeli macie ochotę zostać ze mną na dłużej, zapraszam Was serdecznie do zapisywania się na mój świeżutki newsletter.

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version