Jak dodac ikonkę Lubię to z Facebooka pod każdym postem?

Follow my blog with Bloglovin

W poniższym wpisie pokażę Wam jak dodac ikonkę Facebooka pod każdym postem. Jak na powyższym obrazku. Ale przedtem jedna ploteczka i kilka drobnych porad. A wszystko na temat Facebooka. 

Nic nie może wiecznie trwac …. nawet Facebook.
 

Podobno jacys bardzo poważni naukowcy na jeszcze poważniejszym uniwersytecie (i piszę to zupełnie na poważnie) przewidzieli, że Facebook zniknie gdzies około 2017 roku (za niecałe 3 lata). Tak po prostu.
 

Na czym oparli tę niewiarygodną teorię? Na obserwacji podobnych zjawisk (internetowych), ktore w swoim czasie podobnie jak Facebook wirusowo rozeszły się po sieci. Następnie przez jakis czas zarażały kolejnych użytkownikow. Osiągały swoje apogeum. Ale wkrotce następowała faza zdrowienia użytkownikow. Po prostu ludzie przerzucali się na cos innego lub zapożyczając z terminologi medycznej – dopadał ich nowy wirus (kolejne „must have”), a poprzedni szedł w odstawkę. 

Czy taka kolej rzeczy stanie się udziałem Facebooka? A może tym razem teoria (wykombinowana przez bardzo mądrych ludzi) rozminie się z praktyką?
 

Wiemy z historii, że potężne mocarstwa upadały, na ich miejsce tworzyły się nowe. 

Podobnie: każde epidemia w pewnym momencie się konczy. Ludzie uodparaniają się na wirusa. Jednak natura nie znosi pustki. Na jego miejsce pojawia się nowy.

Poki co Facebook trzyma się zdrowo. Nawet jeżeli w momencie wejscia na giełdę dostał małej zadyszki. Trudno uwierzyc w odejscie do lamusa takiego olbrzyma. Tymbardziej,  że Facebook ma pokazne zasoby finansowe i techniczne. 


Facebook jest więc graczem, z ktorym trzeba się liczyc. A jeżeli piszecie bloga, po prostu musicie na nim byc. Dlatego kilka prostych porad:

 
Sama „czempionem” Facebooka nie jestem. Ale coraz częsciej na nim bywam. Nie wierzycie? Zajrzyjcie na moj profil. Stale się czegos uczę (zarowno w teorii, jak i w praktyce).
 

Oto 3 proste wskazowki, ktore bardzo ułatwiły mi życie (na Facebooku).
 

1. Publikowanie linkow do kolejnych wpisow na Facebooku można zautomatyzowac w bardzo prosty sposob. Uffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
 

Ja miałam tu problem z regularnoscią (brak czasu). Teraz regularnie robią to za mnie roboty. Na ten temat przeczytacie we wpisie: Dobra organizacja czasu, czyli jak zautomatyzowac swoją obecnosc w mediach społecznosciowych?
 

 

2. Gdy piszecie notkę na Facebooku, skorzystajcie z małych ikonek, ktore znajdziecie obok: zegar i aparat fotograficzny. Nie są tu na darmo. Zegar pozwala na zaplanowanie publikacji, a aparat fotograficzny na dorzucenie zdjęcia do notki.

Bez zdjęcia najlepszy tekst (opublikowany na Facebooku) zginie w tłumie. Najlepiej, by fotka przyciągała wzrok, bawiła i jeszcze pasowała do tematu. A na dodatek samą sobą cos mowiła.Może warto pomyslec o jakims sprytnym podpisie (i ewentualnie adresie Waszej strony).  Wyobrazcie sobie, że Wasze sympatyczne, pomysłowe, kreatywne … zdjęcie „wirusowo” rozejdzie się po siecie i zacznie życ swoim życiem.
 

3. Na Facebooku można publikowac w ciemno, kiedy popadnie. Ale można przetestowac rożne pory publikacji. 

Chodzi o to, by znalezc taki moment w ciągu dnia, kiedy wysyłane notki wywołują największy odzwięk. Nie ma tu jednej reguły. Wszystko zależy od Waszych followersow, ich profilu i ich rozkładu zajęc.

Piszecie notki w porach, kiedy poważni ludzie (ktorzy są Waszymi followersami) pracują? Możecie zaprogramowac je na czas kiedy ci poważni ludzie (już mniej poważnie) buszują po internecie. Do tego służy ten zegarek.
 

Np ta notka ukaże się na moim profilu jutro o 21 wieczorem. To jej nieoficjalna prapremiera. Ale ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichosza.

No a teraz obiecany tutorial: czyli jak dodac ikonkę Facebooka pod postem. 

Może to niewiele. Ale warto zrobic wszystko, by ułatwic czytelnikom dzielenie się Waszymi wpisami w mediach społecznosciowych. 

Już żeby nie przedłużac: bardzo fajne zdanie, ktore wyczytałam gdzies w internecie:
 

Najlepszym miernikiem popularnosci danego wpisu nie jest ilosc komentarzy, ale ilosc udostępnien w mediach społecznosciowych. Z bardzo prostej przyczyny: 

 • żeby zostawic komentarz trzeba miec cos do dorzucenia do tematu lub bardzo chciec zdobyc link zwrotny do swojej strony.
 • żeby podzielic się cudzym wpisem na własnym profilu na Facebooku : trzeba uznac go za: ciekawy, zabawny, przydatny itp i spontanicznie zapragnąc podzielic się nim ze znajomymi.

Do przemyslenia. A oto TUTORIAL
1. Zaczynamy od zrobienia kopii zapasowej szablonu. Bo następnie dorzucimy do niego kod HTML. Gdyby nam cos nie wyszło, mamy do czego worcic.  W tym celu wchodzimy w Szablon, Utworz/przywroc kopię zapasową.

Pobieramy pelny szablon. Zapisujemy go tak, by w razie potrzeby moc go odnalezc. Zapami
ętajcie: gdzie i pod jaką nazwą.

Teraz bedziemy edytowac Szablon. Wchodzimy w Edytuj kod HTML

Teraz wchodzimy w Formatuj Szablon. Za pomocą klawiszow Ctrl + F wyszukujemy    <data:post.body/>

Pod nim wklejamy następujący kod.

<!– Facebook Like button Start –>
<b:if cond=’data:blog.pageType != &quot;static_page&quot;’>
<div style=’float:left;padding:5px 5px 5px 0;’>
<iframe allowTransparency=’true’ expr:src=’&quot;http://www.facebook.com/plugins/like.php?href=&quot; + data:post.url + &quot;&amp;layout=button_count&amp;show_faces=false&amp;width=450&amp;action=like&amp;font=verdana&amp;colorscheme=light&amp;height=35&quot;’ frameborder=’0′ scrolling=’no’ style=’border:none; overflow:hidden; width:440px; height:35px;’/>
</div>
</b:if>
<!– Facebook Like button End –>

W razie problemow kod znajdziecie na stronie :Bloggersentral.com
Skądinąd to bardzo fajna strona, dla tych ktorzy chcą podopieszczac własnego bloga na Bloggerze. Powinniscie tam znalezc kod chyba na wszystko. Gorąco polecam.

13,322 total views, 23 views today

Zapisz się na Newsletter

 • nie wyszło mi 🙁 nie ma ikonki „lubię to” :/ hm…

 • HEJ mam button lubię to na głównej stronie pod każdym postem, ale niestety nie ma go jak mam otwarty dany post gdzie już też widać komentarze. Jak to poprawić?

 • Ale nigdzie u mnie nie ma tego . Wyświetla sie, że nie ma ;/

 • >data:post.body/>* (zmieniłam, bo sie nie wyświetla ;/

 • Dzięki,bardzo pomocne.:)

 • U mnie też nie działa. Probowałam na 2 sposoby i żaden nie zadziałał.. Szkoda..

 • u mnie niestety nie działa. Czy może to miec zwiazek z tym, ze strona nie jest dynamiczna?

 • Katarzyna Nawrat

  mam najprostszy szablon z możliwych i też mi nie działa

 • U mnie też nie działa. Dodatkowo nie chce mi nawet wyszukać kodów.

 • U mnie też niestety nie działa 🙁

 • nie działa:(

 • Łukasz Satterthwaite

  nie działa 🙁

 • jest 2017 i facebook dalej działa. i ma sie dobrze 🙂

 • Em Novicka

  U mnie nie działa… co począć?